FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Agroterroryzm - warsztaty organizowane przez FBI w Warszawie

Co to jest agroterroryzm? Jakie niesie ryzyko dla gospodarki? Co zrobić, żeby ustrzec zwierzęta hodowlane i uprawy roślinne przed rozprzestrzenianiem się chorób? – na te i wiele innych pytań odpowiadają, na zorganizowanej w Warszawie w dniach 19-20 września br. konferencji szkoleniowej, przedstawiciele Federalnego Biura Śledczego (FBI) i inspekcji weterynaryjnej Stanów Zjednoczonych (APHIS).

W konferencji biorą udział m.in. przedstawiciele urzędów i instytucji rolniczych na czele z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafałem Romanowskim i Moniką Tyską zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Celem warsztatów jest szkolenie ekspertów w dziedzinie egzekwowania prawa, tworzenia skutecznych procedur w trosce o zdrowie zwierząt hodowlanych i tych żyjących na wolności, a także odpowiedniego zabezpieczenia gospodarstw i upraw. Niezwykle ważne jest współdziałanie służb i wszystkich państw w trosce o zdrowie obywateli i pomyślność gospodarki – mówiła podczas spotkania otwierającego konferencję Kathleen Giles specjalistka ds. Nadzoru Biologicznego Federalnego Biura Śledczego Stanów Zjednoczonych.

Wspólne cele w skutecznej walce z rozprzestrzenianiem się chorób zagrażających zdrowiu ludzi, zwierząt i bardzo ważnej gałęzi gospodarki jaką jest przemysł rolno-spożywczy to przede wszystkim:

 - wczesna identyfikacja i powiadomienie o każdym nietypowym zdarzeniu;

 - szybka ocena i monitoring tego, czy zdarzenie jest spowodowane przez człowieka czy wydarzyło się w sposób naturalny;

 - właściwa ochrona zdrowia ludzi, zwierząt i kondycji upraw.

Szczegółowe tematy poruszane podczas warsztatów to m.in. role i obowiązki władz, inspekcji i każdego obywatela podczas nietypowego wybuchu epidemii chorób zwierząt, ocena zagrożenia określana przez służby i organy ścigania, a także wymiana informacji. Amerykańscy eksperci zaprezentowali szereg przykładów na to, jak choroby zwierząt i roślin pojawiają się za przyczyną działań o charakterze terrorystycznym, a jednocześnie jak trudno jest je wykryć i udowodnić, że ich występowanie jest efektem działalności człowieka i nie powstało z przyczyn naturalnych.

 

Źródło: KOWR

 

 

Partnerzy portalu 

 

    

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.