FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Analiza rynku wołowiny w 30.tygodniu

Krajowe ceny zakupu żywca wołowego w 30.tygodniu były względnie stabilne.

 W dniach 23–29.07.2018 r. bydło rzeźne kupowano przeciętnie po 6,70 zł/kg. Był to poziom o 0,6% niższy niż przed miesiącem, ale o 5% wyższy w odniesieniu do notowań sprzed roku. W lipcu br. w UE ceny zakupu żywca wołowego wykazywały spadek. W dniach 23–29 lipca 2018 r. za bydło rzeźne klasy R3 unijni dostawcy przeciętnie uzyskiwali 370,26 EUR/100 kg, nieznacznie (o 0,2%) mniej niż w poprzednim tygodniu i o 2% mniej niż przed miesiącem. Cena żywca wołowego była jednocześnie o 1% niższa niż przed rokiem.

W dniach 23–29.07.2018 r. zakłady mięsne zbywały kompensowane ćwierćtusze wołowe przeciętnie po 13,66 zł/kg, o 8 gr/kg drożej niż tydzień wcześniej, ale o 1% taniej niż przed miesiącem. Jednocześnie ćwierci wołowe były o 8% droższe niż rok wcześniej.

 

Źródło: KOWR

 

Partnerzy portalu

           

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.