FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Antybakteryjne posadzki Flowfresh z certyfikatem organizacji HACCP International

Warszawa, 19 września 2017 r. –  Posadzki Flowfresh zawierające antybakteryjny dodatek Polygiene®, wykonywane w technologii i z materiałów dostarczanych przez Flowcrete Polska, otrzymały uznawany na całym świecie certyfikat organizacji HACCP International na lata 2017–2019. To już kolejny certyfikat HACCP dla tych posadzek. Dokument potwierdza, że mogą one być stosowane w zakładach spożywczych jako rozwiązanie spełniające światowe wymogi w zakresie jakości i bezpieczeństwa żywności.

Zgodnie ze standardami HACCP, czyli Systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, posadzka w pomieszczeniach przetwórstwa i produkcji żywności powinna mieć łatwą do utrzymania w czystości, higieniczną, nienasiąkliwą powierzchnię, która zachowuje swoje właściwości pomimo intensywnych obciążeń chemicznych, mechanicznych i termicznych. 

Trwałe i wytrzymałe, bezspoinowe systemy posadzkowe Flowfresh zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwiać zachowanie wysokiego poziomu higieny przez jak najdłuższy czas, nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy, przy maksymalnym obciążeniu linii produkcyjnych. Zawierają one antybakteryjny dodatek Polygiene® wykorzystujący innowacyjną technologię na bazie jonów srebra, która zmniejsza ilość drobnoustrojów na powierzchni posadzki nawet o 99,9%. Ponadto są odporne na silnie działające środki czyszczące i inne substancje typowe dla przemysłu spożywczego, takie jak tłuszcze, kwasy, krew, oleje i cukry oraz tzw. szok termiczny, który występuje między innymi przy czyszczeniu posadzek parą wodną. 

Zgodnie ze standardami HACCP, posadzki Flowfresh są elementem współpracującym z systemem zachowania czystości. Mogą być wykonywane z odpowiednim spadkiem w celu sprawniejszego odpływu wody i zanieczyszczeń, możliwe jest także zamontowanie w nich kratek ściekowych. Uzupełnienie posadzek stanowią wyoblone cokoły na styku podłogi ze ścianą, które ułatwiają mycie oraz wypełniają szczeliny, 
w których mogłyby rozwijać się chorobotwórcze bakterie.

Odpowiednio zaprojektowana posadzka ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania ryzyku skażeniaprodukowanej żywności. Bardzo cieszymy się, że organizacja HACCP International po raz kolejny przyznała naszym posadzkom Flowfresh certyfikat potwierdzający, że spełniają one najwyższe światowe standardy jakościowe. To ważny argument dla inwestorów z przemysłu spożywczego, zarówno z Polski jak i z zagranicy, na rzecz stosowania oferowanego przez nas rozwiązania w ich zakładach” – powiedział Piotr Jakóbczak, dyrektor sprzedaży we Flowcrete Polska.

Posadzki Flowfresh są powszechnie stosowane w branży spożywczej, m.in. w zakładach przetwórstwa mięsa, ryb, owoców i warzyw, mleka oraz jaj, w zakładach produkcji i butelkowania napojów, przy produkcji mąk i pasz, w piekarniach i zakładach produkujących słodycze oraz w kuchniach przemysłowych. Poza certyfikatem organizacji HACCP International, antybakteryjne oddziaływanie posadzek Flowfresh zostało przebadane i potwierdzone zgodnie ze standardem ISO 22196. 

Posadzki żywiczne dla branży spożywczej - Flowcrete Polska Sp. z o.o.

 


Autor: Materiał promocyjny firmy Flowcrete Polska Sp. z o.o.

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.