FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Badania przechowalnicze mięsa i wędlin- Danuta Wojciechowska QSC-LAB

"Wiarygodność i rzetelność naszego laboratorium potwierdzają przede wszystkim stali klienci"- mówi Danuta Wojciechowska, prezes QSC, kierownik laboratorium QSC-LAB w rozmowie z portalem FirmyMiesne.pl

1. W czym specjalizuje się Państwa laboratorium?

Laboratorium QSC-LAB w Szczecinie od początku swojej działalności nastawione było na badania mikrobiologiczne, tożsame do tych, jakie wykonują laboratoria sanepidu i weterynarii:

  • badania mikrobiologiczne i chemiczne żywności, wody,

  • wymazy czystości produkcji

  • badania mikrobiologiczne powietrza, w tym identyfikacja grzybów i zeskrobin ze ścian oraz opiniuje zagrożenia dla zdrowia przy występowaniu konkretnych patogenów

Naszym atutem jest akredytacja nie tylko badań, ale także pobierania próbek. Oznacza to, że wyniki z badań QSC-LAB są wiarygodne.

2 Czy jest coś, co wyróżnia Państwa działalność na tle innych laboratoriów, o zbliżonej tematyce badawczej?

Należy spojrzeć tu na kilka aspektów:

- Laboratorium QSC-LAB jest w 100% profesjonalne. Zatrudniamy wybitnych specjalistów, pracujemy z najlepszą kadrą naukową w dziedzinie mikrobiologii. Raporty Polskiego Centrum Akredytacji podkreślają wysokie kompetencje naszego personelu. Wiarygodność i rzetelność naszego laboratorium potwierdza nie tylko jednostka akredytująca, ale przede wszystkim stali klienci.

- Opieka nad klientem jest naszym priorytetem. Nie zapewni tego żadne duże laboratorium, nastawione tylko na zysk. My mamy bezpośredni kontakt z każdym klientem, otaczamy go opieką merytoryczną, pomagamy rozwiązać problemy. Pewność klienta, że ma w QSC-LAB wsparcie merytoryczne, to nasz duży atut.

- Współpracę z nami doceniają ci, którym zależy nie tylko na rzetelnych wynikach badań, ale także Ci którym zależy na jakości swoich produktów i właściwym nadzorze nad ich jakością. Merytoryczne wsparcie naszego personelu to dla zakładu cenny wkład w jakość ich produktów.

- wiele laboratoriów na rynku, pomimo posiadanej akredytacji, to laboratoria wyceniające swoje usługi bardzo nisko, laboratoria, które zdobywają klienta poniżej opłacalności badania lub na jej granicy. Czy wynik badania z takiego laboratorium może być wiarygodny? Pozostawiam odpowiedź osobom logicznie myślącym.

3. Jakie dodatkowe usługi wchodzą w zakres świadczonych przez Państwa usług?

Laboratorium QSC-LAB, to chyba, jedyne w Polsce, które deklaruje wykonywanie badań przechowalniczych środków spożywczych wg przewodnika Laboratorium Referencyjnego UE ds. Listeria monocytogenes „EURL Lm TECHNICAL GUIDANCE DOCUMENT for conducting shelf-life studies on Listeria monocytogenes in ready-to-eat foods” wersja 3 z 6 czerwca 2014 r.

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą spać spokojnie badając swoje produkty, którym zależy na wiarygodnym wyniku, a nie na bezwartościowym sprawozdaniu z badania.

 

Laboratorium QSC-LAB badania żywności, wody, gleby, PEM Szczecin, zachodniopomorskie