FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Bezpieczeństwo transportu chłodniczego

Jednym z kluczowych elementów w dostawie towaru, szczególnie gdy mówimy o produktach świeżych, jak owoce i warzywa czy mięsa i wędliny, jest możliwie najkrótszy czas dostaw. Innym ważnym czynnikiem w transporcie jest kontrola ładunku i jego bezpieczeństwo. Dobrze zaplanowany łańcuch dostaw i odpowiednie przestrzeganie całego procesu logistycznego mają ogromny wpływ na jakość przewozu, a szczególnie na jego zabezpieczenie przed kradzieżą. Coraz częściej firmy ubezpieczeniowe zwracają uwagę na dokumenty poświadczające jakość usług, certyfikaty. Jednym z najważniejszych jest TAPA (Transported Asset Protection Association) – został utworzony w 1997 r., aby rozwiązać problem częstych kradzieży ładunków.

 

Jednym z niewielu przedsiębiorstw w Polsce, które przynależą do stowarzyszenia TAPA, jest firma transportowa Bury Sp. z o.o. (woj. lubelskie), która zwraca szczególną uwagę na jakość usług w transporcie. Członkostwo w zrzeszeniu TAPA świadczy o utrzymywaniu przez firmę Bury najwyższych standardów bezpieczeństwa przewożonego ładunku o podwyższonym ryzyku transportu, a także o monitorowaniu przewożonych zasobów. Wszystkie pojazdy wyposażone w agregaty chłodzące mają możliwość robienia wydruków termograficznych, pozwalających na kontrolę warunków, w jakich przewożony jest ładunek. Moduły GPS i systemy monitorowania CSM umożliwiają zabezpieczenie przewożonego ładunku i prowadzenie całodobowego monitoringu, co pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacji kryzysowej.

Dodatkowo doświadczeni kierowcy dowożą towar zawsze just in time, a krótki czas dostaw możliwy jest m.in dzięki podwójnym obsadom kierowców.

 

BURY transport to dywizja firmy Bury, zajmująca się ogólnoeuropejskim oraz krajowym transportem specjalistycznym. Flota firmy Bury liczy ponad 120 zestawów chłodniczych, składających się z ciągników marki MAN oraz naczep marek Schmitz i Krone o ładowności do 22 500 kg, wyposażonych w profesjonalne agregaty marki Carrier Transicold. Firma ma sześć chłodni z podwójną podłogą, czyli tzw. double-deckerów, mogących przewozić nietypowe, delikatne ładunki, oraz dziewięć chłodni „hakówek”, przeznaczonych do przewozu świeżego mięsa w postaci półtuszy.