FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Ceny skupu i zbytu mięsa drobiowego w 42. tygodniu 2018 r.

W zakładach drobiarskich od połowy maja br. utrzymuje się wzrostowa tendencja cen skupu indyków, a ceny kurcząt brojlerów od początku września ulegają obniżce. W dniach 15–21 października 2018 r. za żywiec indyczy krajowi dostawcy średnio otrzymywali 5,73 zł/kg, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 9% więcej niż przed miesiącem. Jednocześnie indyki były o 13% droższe niż przed rokiem. Kurczęta brojlery skupowano przeciętnie po 3,44 zł/kg, o 1% taniej niż w poprzednim notowaniu oraz o 5% taniej niż przed miesiącem.

Natomiast w krajowym zbycie w trzecim tygodniu października 2018 r. potaniały zarówno tuszki kurcząt, jak i indyków. Tuszki kurcząt patroszonych sprzedawano przeciętnie po 4,98 zł/kg, o 5% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 8,5% taniej niż przed miesiącem. Za tuszki indyków płacono średnio 9,00 zł/kg, o około 2% mniej niż w poprzednim notowaniu, ale o 4% więcej niż miesiąc wcześniej. Ceny tuszek kurcząt były niższe niż przed rokiem o 6%, a indyków o 7% wyższe.

 

Źródło: KOWR

Partnerzy portalu

              

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.