FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Ceny wołowiny powoli rosły w 8. tygodniu 2019 r.

Na rynku krajowym w trzecim tygodniu lutego 2019 r. bydło rzeźne skupowano przeciętnie po 6,51 zł/kg, o 3% drożej niż tydzień wcześniej, ale o 2,5% taniej niż przed miesiącem i o 5% taniej niż przed rokiem.

 

Średnia cena bydła rzeźnego klasy R3 w Unii Europejskiej, tak jak w poprzednim notowaniu, wynosiła 374,31 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej. Był to poziom cen nieznacznie (o 0,4%) niższy niż przed miesiącem oraz o 3% niższy niż w analogicznym tygodniu 2018 r. Cena polskiej wołowiny tej klasy wyrażona w walucie unijnej była o 15,5% niższa niż średnio w UE i wynosiła 316,31 EUR/100 kg.

 

Więcej niż w Polsce za żywiec wołowy płacono m.in. produ- centom z: Wielkiej Brytanii (407,99 EUR/100 kg), Niemiec (374,21 EUR/100 kg), Hiszpanii (384,59 EUR/100 kg), Francji (353,42 EUR/100 kg) i Irlandii (370,21 EUR/100 kg). 

 

W Polsce w dniach 18–24 lutego 2019 r. ćwierćtusze wołowe kompensowane zbywano średnio po 13,27 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej, ale o 2% taniej niż przed miesiącem i rokiem.

 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.