FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Dalsze spadki cen żywca wieprzowego na rynku krajowym

W okresie 16–22.04.2018r. (według danych Zintegrowa- nego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW) żywiec wieprzowy kupowano przeciętnie po 4,56 zł/kg, o 1 gr/kg taniej niż tydzień i miesiąc wcześniej. W odniesieniu do analogicznego tygodnia 2017 r. cena świń rzeźnych była o 17% niższa.

W większości krajów Unii Europejskiejw analizowanym tygodniu kwietnia 2018 r. zmiany cen zakupu świń rzeźnych były niewielkie. Średnio w UE za żywiec wieprzowyklasy E płacono 143,88 EUR/100 kg masy po-ubojowej schłodzonej wobec 144,23 EUR/100 kg w poprzednim tygodniu. Jednocześnie żywiec był o 1% tańszy niż przed miesiącem oraz o 15,5% tańszy niż przed rokiem.

W Polsce cena świń rzeźnych tej klasy wyrażona w walucie unijnej wyniosła 144,06 EUR/100 kg i ukształtowała się na poziomie o 2% niższym niż w Niemczech. Jednocześnie była ona wyższa niż w Holandii i Danii (o 13%), we Francji (o 10%) i w Hiszpanii (o 3%).

 

Źródło: KOWR

 

Partnerzy portalu

 

 


Autor: Anna Filo - Zagraba

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.