FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Dalszy spadek cen wieprzowiny w 40. tygodniu 2018 r.

Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu października br. odnotowano dalszy spadek cen skupu i zbytu trzody chlewnej.

W dniach 1–7.10.2018 r. w zakładach mięsnych objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW krajowi dostawcy za żywiec wieprzowy uzyskiwali przeciętnie 4,53 zł/kg wobec 4,55 zł/kg w poprzednim tygodniu. Jednocześnie żywiec ten był o 8% tańszy niż przed miesiącem i rokiem. Wieprzowina tanieje również w większości krajów UE. W analizowanym tygodniu średnia unijna cena świń rzeźnych klasy E wynosiła 140,38 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej i była o 1% niższa niż w końcu września, o 6% niższa niż przed miesiącem oraz o 9% niższa niż w analogicznym okresie 2017 r. Cena tego żywca w Polsce, wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 138,58 EUR/100 kg, o 1% niższym niż średnio w UE, o 4% niższym niż w Niemczech i o 2% niższym niż w Hiszpanii. Niższe niż w Polsce ceny świń rzeźnych notowano m.in. w Holandii (o 11%), Danii (o 8,5%) i Francji (o 4%).

W dniach 1–7.10.2018 r. w zakładach mięsnych półtusze wieprzowe sprzedawano przeciętnie po 6,70 zł/kg wobec 6,73 zł/kg w poprzednim tygodniu. Cena półtusz była o 8% niższa niż przed miesiącem oraz o 7% niższa niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

Partnerzy portalu

    

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.