FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Dni otwarte w gospodarstwach rolnych we Francji

Copa i Cogeca wyraziły dzisiaj radość z inauguracji francuskich dni otwartych drzwi w gospodarstwach rolnych, zacieśniających związki między konsumentami i rolnikami i pokazujących im skąd bierze się ich żywność. Dni drzwi otwartych i gospodarstw rolnych mają miejsce w całej Unii.

SekretarzgeneralnyCopaiCogeca,PekkaPesonen,podkreślił: „Organizuje się coraz więcej wydarzeń i dni drzwi otwartych w gospodarstwach w Europie, a także zielonych szkół i warsztatów gotowania, które pozwalają rolnikom nawiązać bliższe kontakty z obywatelami, jednocześnie zacieśniając związki między konsumentami a rolnictwem, żywnością i obszarami wiejskimi. Ta udana inicjatywa pozwala konsumentom, zwłaszcza tym młodszym, odkryć nowe, pyszne przepisy i poznać zdrowy styl życia. Ukazuje również dobrą praktykę rolną i dobrostanu zwierząt, stosowaną przez naszych rolników. Podkreśla, w jaki sposób rolnicy i spółdzielnie rolnicze, poprzez ochronę terenów wiejskich, utrzymanie agroturystyki i dostawy różnorodnej, wysokiej jakości żywności, przynoszą korzyści społeczeństwu”.

„Przed publikacją wniosków Komisji Europejskiej w sprawie przyszłości rolnictwa i produkcji żywności zaplanowaną na ten tydzień, inicjatywa ta przypomina, że potrzebujemy silnej, wspólnej polityki rolnej (WPR) popartej silnym budżetem UE” - podkreślił Pesonen.

 

Źródło: Copa - Cogeca

 

Partner portalu