FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Drób na rynku krajowym coraz tańszy

W trzecim tygodniu kwietnia br. odnotowano spadek cen drobiu. Za kurczęta brojlery dostawcy otrzymywali przeciętnie 3,35 zł/kg, o 1,5% mniej niż tydzień wcześniej oraz o 3% mniej niż przed miesią-cem, ale o 2% więcej niż przed rokiem. Indyki skupowano średnio po 4,51 zł/kg, o 4 gr/kg taniej niż w poprzednim tygodniu i o 1 gr/kg taniej niż przed miesiącem. Cena indyków była o 12% niższa w odniesieniu do analogicznego tygodnia 2017 r.

W dniach 16–22.04.2018 r. w zakładach drobiarskich w Polsce, potaniały tuszki kurcząt a tuszki indyków podrożały. Cena tuszek kurcząt patroszonych przeciętnie wynosiła 4,99 zł/kg i była o 5% niższa niż tydzień wcześniej oraz o 6% niższa niż w analogicznym tygodniumarca br. Tuszki indyków zbywano średniopo 8,40 zł/kg, o 6% drożej niż w poprzednimtygodniu, ale o 1% taniej niż przed miesiącem.W odniesieniu do notowań sprzed roku cena tuszek kurcząt była niższa o 5%, a tuszek indyków – o 4%.

 

Źródło: KOWR

 

Partnerzy portalu 

 


Autor: Anna Filo - Zagraba

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.