FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Drób na rynku krajowym coraz tańszy

W trzecim tygodniu kwietnia br. odnotowano spadek cen drobiu. Za kurczęta brojlery dostawcy otrzymywali przeciętnie 3,35 zł/kg, o 1,5% mniej niż tydzień wcześniej oraz o 3% mniej niż przed miesią-cem, ale o 2% więcej niż przed rokiem. Indyki skupowano średnio po 4,51 zł/kg, o 4 gr/kg taniej niż w poprzednim tygodniu i o 1 gr/kg taniej niż przed miesiącem. Cena indyków była o 12% niższa w odniesieniu do analogicznego tygodnia 2017 r.

W dniach 16–22.04.2018 r. w zakładach drobiarskich w Polsce, potaniały tuszki kurcząt a tuszki indyków podrożały. Cena tuszek kurcząt patroszonych przeciętnie wynosiła 4,99 zł/kg i była o 5% niższa niż tydzień wcześniej oraz o 6% niższa niż w analogicznym tygodniumarca br. Tuszki indyków zbywano średniopo 8,40 zł/kg, o 6% drożej niż w poprzednimtygodniu, ale o 1% taniej niż przed miesiącem.W odniesieniu do notowań sprzed roku cena tuszek kurcząt była niższa o 5%, a tuszek indyków – o 4%.

 

Źródło: KOWR

 

Partnerzy portalu 

 


Autor: Anna Filo - Zagraba