FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Dziedzictwo kulinarne Warmii, Mazur i Powiśla- Krzysztof Dunajski, właściciel restauracji Mazuriana

Mazuriana to elegancka restauracja ze Szczytna. Położona jest nad jeziorem Domowym Małym. Klientów przyciąga ciekawym wnętrzem i bogatym menu. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Mazurianę?

To prawda – posiadamy bogate menu, w tym potrawy regionalne oznakowane dziedzictwem kulinarnym Warmii, Mazur oraz Powiśla. Ponadto nasi szefowie kuchni przygotowują potrawy, których na co dzień nie spotkają goście w karcie menu, odpowiednie do pór roku, zaczynając od zup, sałat, dań głównych czy też deserów. To wszystko w połączeniu z pięknym widokiem na jezioro dostarcza klientom wspaniałych doznań smakowych i estetycznych.

W Państwa menu znajduje się wiele ciekawych pozycji, np. zupa solianka oraz staropolski gulasz z sarny z faworkami naleśnikowymi. Czy mógłby Pan przybliżyć naszym czytelnikom, czym charakteryzują się te potrawy?

Solianka jest to rosyjski odpowiednik tradycyjnej polskiej gulaszowej. Zupa na bazie pomidorów, różnego rodzaju mięs, ogórka z kleksem kwaśnej śmietany, który idealnie komponuje się z wyrazistym smakiem, stała się naszą wizytówką. Gulasz z sarny to wariacja na temat tradycyjnego dania w połączeniu z nowoczesnym, a zarazem niebanalnym dodatkiem, jakim są faworki naleśnikowe.

Obsługują Państwo liczne imprezy okolicznościowe, prowadzicie catering na różne uroczystości. Czy mają Państwo ustalone wcześniej menu, czy też jest ono dostosowywane każdorazowo z klientami?

Mamy przygotowane wcześniej menu na imprezy okolicznościowe, które jest zróżnicowane, są to propozycje menu, na których bazujemy. Aczkolwiek jesteśmy bardzo elastyczni i przygotowujemy również menu od podstaw, w zależności od potrzeb oraz oczekiwań naszych gości. Nasi bywalcy są traktowani profesjonalnie- zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze.

Dla wielu restauracji wyzwaniem jest zorganizowanie dostaw tak, aby stale mieć dostęp do świeżych surowców. Jak często realizowane są dostawy do restauracji?

Staramy się, aby dostawy przyjeżdżały do nas codziennie. Dbam o to, aby produkty zawsze były świeże, więc ilość zamawianych produktów jest uzależniona od pór roku.

Bardzo ważnym aspektem, w każdej działalności związanej z gastronomią jest bazowanie na wysokiej jakości produktach. W Państwa restauracji dominują dania mięsne. Jakie wymagania macie Państwo w stosunku do firmy dostarczającej mięso i wędliny do restauracji?
...

Fot. www.mazuriana.szczytno.pl


Autor: Anna Łydek
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.