FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Krzysztof Dunajski - właściciel restauracji Mazuriana

Remigiusz Zagraba: MAZURINA  to gustownie i stylowo urządzona  restauracja ze Szczytna. Położona jest nad jeziorem Domowym Małym. Klientów przyciąga ciekawym wnętrzem i bogatym menu. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Mazurianę?

Krzysztof Dunajski: To prawda – posiadamy bogate menu, w tym potrawy regionalne oznakowane dziedzictwem kulinarnym Warmii, Mazur oraz Powiśla. Ponadto nasi szefowie kuchni przygotowują potrawy, których na co dzień nie spotkają goście w karcie menu, odpowiednie do pór roku, zaczynając od zup, sałat, dań głównych czy też deserów. To wszystko w połączeniu z pięknym widokiem na jezioro dostarcza klientom wspaniałych doznań smakowych i estetycznych.

R.Z.: W
menu restauracji MAZURIANA można znaleźć się wiele ciekawych dań, np. zupa solianka oraz staropolski gulasz z sarny z faworkami naleśnikowymi. Czy mógłby Pan przybliżyć naszym czytelnikom, czym charakteryzują się te potrawy?

K.D.: Solianka jest to rosyjski odpowiednik tradycyjnej polskiej gulaszowej. Zupa na bazie pomidorów, różnego rodzaju mięs, ogórka z kleksem kwaśnej śmietany, który idealnie komponuje się z wyrazistym smakiem, stała się naszą wizytówką. Gulasz z sarny to wariacja na temat tradycyjnego dania w połączeniu z nowoczesnym, a zarazem niebanalnym dodatkiem, jakim są faworki naleśnikowe.

R.Z.: Organizują Państwo imprezy okolicznościowe, prowadzicie catering podczas różnych uroczystości. Czy mają Państwo stałe menu, czy też jest ono ustalane każdorazowo z klientami?

K.D.: Mamy przygotowane wcześniej menu na imprezy okolicznościowe, które jest zróżnicowane, są to propozycje menu, na których bazujemy. Aczkolwiek jesteśmy bardzo elastyczni i przygotowujemy również menu od podstaw, w zależności od potrzeb oraz oczekiwań naszych gości. Nasi bywalcy są traktowani profesjonalnie- zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze.

R.Z.: Dla wielu restauracji wyzwaniem jest zorganizowanie i zaplanowanie dostaw tak, aby na bieżąco mieć dostęp do świeżych produktów. Jak często realizowane są dostawy do restauracji?

K.D.: Staramy się, aby dostawy przyjeżdżały do nas codziennie. Dbam o to, aby produkty zawsze były świeże, więc ilość zamawianych produktów jest uzależniona od pór roku.

R.Z.: Bardzo ważnym aspektem, w każdej działalności związanej z gastronomią jest bazowanie na wysokiej jakości produktach. W Państwa restauracji dominują dania mięsne. Jakie wymagania macie Państwo w stosunku do firmy dostarczającej mięso i wędliny do restauracji?
...

Fot. www.mazuriana.szczytno.pl


Autor: Anna Łydek

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.