FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Eksport krajowych produktów do Irlandii

W 2016 r. produkcja rolna brutto w Irlandii została oszacowana na wartość 6,9 mld EUR, z czego największy udział ma:

- produkcja wołowiny (38,8%),

- produkcja mleczarska (29,5%),

- hodowla trzody chlewnej (7,8%),

- hodowla owiec (4%),

- uprawa zbóż (3,9%).

W pierwszej dziesiątce największych dostawców artykułów rolno-spożywczych do Irlandii w 2016 r. znalazły się: Wielka Brytania, Niderlandy, Niemcy, Irlandia Północna, Francja, USA, Belgia, Hiszpania, Argentyna i Polska.

Konkurencyjna cena jest głównym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi sprzedaży polskich produktów spożywczych do Irlandii. Według danych Eurostat ceny irlandzkiej żywności i napojów bezalkoholowych są wyższe o 20% od średniej UE. Tymczasem w Polsce towary w tej grupie są najtańsze w całej UE (38% poniżej średniej).

Udział Polski w irlandzkim imporcie na przestrzeni ostatnich pięciu lat utrzymuje się na zbliżonym poziomie. W 2015 roku Polska była dziesiątym dostawcą towarów rolno-spożywczych do Irlandii z udziałem 2%.

Główne pozycje rolno-spożywcze sprowadzanych z Polski do Irlandii:

 

Źródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji  Ambasady RP w Dublinie

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.