FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Fotowoltaika dla firm to opłacalność inwestycji - rozmowa z Ireneuszem Grzejszczakiem z firmy Ekosun

Remigiusz Zagraba: Energia odnawialna staje się coraz bardziej widoczna w krajobrazie Polski. Firma Ekosun od ponad 25 lat przeciera szlaki w obszarze ekologii nad Wisłą. Jak Państwa zdaniem zmieniała się świadomość Polaków na przestrzeni tego ćwierćwiecza?

Ireneusz Grzejszczak: Zmianę w postrzeganiu rynku fotowoltaiki widać na każdym kroku. Kilka lat temu klient często ze zdziwieniem przyjmował informację, że istnieją urządzenia, dzięki którym może produkować prąd ze słońca. Dziś bardzo często wie już, jak działa instalacja fotowoltaiczna. Wiele lokalnych instytucji samorządowych zaczęło interesować się możliwością pozyskania środków unijnych na wsparcie rozwiązań ekologicznych dla swoich mieszkańców. Za tymi krokami poszły działania propagandowo – informacyjne co siłą rzeczy powiększyło poziom wiedzy na temat ekologicznych rozwiązań. Pojawiły się również różne narzędzia finansowania, zarówno dla klientów indywidualnych jak przedsiębiorców.

R.Z.: Od kilku lat przewidywane są przez wielu ekspertów rynku energetycznego stałe podwyżki cen energii, co zresztą pokazują wykresy i dane w dłuższych perspektywach czasu. Niewątpliwie ceny prądu mają ogromny wpływ na koszty wytwarzania produktów czy usług w firmach. Jakie dostępne są obecnie rozwiązania, aby koszty te obniżać?

I.G.: Odpowiedź sama się narzuca. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwala na pozyskanie ekologicznego prądu w perspektywie 25-30 lat. Jednorazowa inwestycja daje w tej długoletniej perspektywie ogromne oszczędności, które będą tym większe, im wyższe będą podwyżki prądu. Już dziś obserwujemy problem znacznych podwyżek cen prądu dla przedsiębiorców. W tym przypadku rozważenie inwestycji w instalację fotowoltaiczną staje się bezwzględnie uzasadnione, a przy obecnych prognozach czas zwrotu inwestycji staje się bardzo krótki.


R.Z.: Niektóre osoby zarządzające przedsiębiorstwami obawia się tego typu inwestycji. Jakie są zalety paneli fotowoltaicznych stosowanych w firmach i kto Pana zdaniem powinien się na takie rozwiązanie zdecydować?

I.G.:Jakiekolwiek obawy są absolutnie nieuzasadnione. Oczywiście kluczowym problemem takiej inwestycji jest związanie się z partnerem, który ma doświadczenie, dobrze zaprojektuje instalację, dobierze dobrej klasy elementy instalacji i wykona profesjonalny montaż. Dobrze dobrana i zamontowana instalacja fotowoltaiczna stanie się bezobsługowym urządzeniem produkującym prąd na potrzeby przedsiębiorstwa. W każdym przedsiębiorstwie, które zużywa prąd do celów swojej działalności warto o inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Od niedawna mamy doskonałe i łatwo dostępne narzędzie, jakim jest leasing, który pozwala na dogodne finansowanie inwestycji i długofalowe obniżanie kosztów działalności poprzez produkcję taniego prądu na własne potrzeby.

 

Instalacje fotowoltaiczne – Ekosun spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.

                telefon: 502 523 484                    e-mail: biuro@ekosun.pl              www: ekosun.pl
 
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.