FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Izba Gmin zagłosowała nad odrzuceniem bezumownego brexitu

Scenariusz no-deal odrzucony

 

 

 

13 marca Brytyjska Izba Gmin zagłosowała za bezwarunkowym odrzuceniem bezumownego brexitu. To dobra wiadomość dla polskich przedsiębiorców.

Decyzja brytyjskiego parlamentu przekreślająca "twardy brexit" to scenariusz, na który Polska liczyła. Jest to krok w dobrym kierunku, ponieważ uporządkowany brexit jest najlepszym możliwym rozwiązaniem – skomentował wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.

Dalej dodaje, że „wynegocjowana umowa zagwarantowałaby ochronę praw obywateli, wpłaty brytyjskie do budżetu UE oraz okres przejściowy dający czas przedsiębiorcom na dostosowanie się do nowych warunków”. 

Zdaniem wiceministra Ociepy ważne jest to co wydarzy się w następstwie głosowania odrzucającego bezumowny brexit, ponieważ aby przedłużyć okres negocjacji potrzebny jest wniosek rządu Theresy May. Z kolei na wznowienie negocjacji jednogłośnie musi się zgodzić 27 państw członkowskich. Polska w tym względzie będzie prezentowała konstruktywne podejście – podkreślił wiceminister Marcin Ociepa.

Natomiast pozytywne rozpatrzenie takiego wniosku przez Radę Europejską (art.50 TUE) może dać czas na znalezienie rozwiązań pozwalających na ratyfikację porozumienia przez Izbę Gmin i w konsekwencji pozwolić uniknąć nieuporządkowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. 

W czwartek brytyjski parlament zadecyduje o ewentualnym odroczeniu w czasie brexitu, podczas gdy w przyszłym tygodniu Theresa May podejmie trzecią próbę uzyskania zgody brytyjskiego parlamentu na przyjęcie wynegocjowanej z Unią Europejską umowy wyjścia.

Brexit przeprowadzony zgodnie z umową wyjścia pozwoli na wprowadzenie okresu przejściowego. W tym czasie zostaną zachowane dotychczasowe zasady relacji handlowych. Wielka Brytania będzie wciąż częścią jednolitego rynku, a więc nie będzie ceł ani dodatkowych regulacji. Po okresie przejściowym jedną z możliwości bedzie zawarcie umowy o wolnym handlu utrzymującej zerowe cła na większość towarów, a być może nawet na wszystkie. 

 

Źródło: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.