FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Jak wybrać opakowania dla wyrobów mięsnych?

4 cechy najlepszych dostawców opakowań do branży mięsnej

Wybór odpowiedniego dostawcy opakowań dla Twoich wyrobów mięsnych może okazać się kluczowy z punktu widzenia całego łańcucha produkcyjnego. Źle wybrany dostawca nie tylko może nie spełnić Twoich oczekiwań i powodować frustrację, ale poprzez nieterminowe dostawy, a co gorsza słabej jakości opakowanie, może opóźniać proces produkcji i negatywnie wpływać na finalny produkt.

Cena to główny czynnik, którym zwykle kierujemy się w wyborze partnerów biznesowych. Warto jest jednak zwrócić uwagę także na szereg innych cech dobrego dostawcy, które decydują o finalnym sukcesie gotowego wyrobu mięsnego.

Jeśli chcesz wybrać najlepszego dostawcę opakowań, szukaj firmy, którą cechuje:

  1. Jakość

Udokumentowana międzynarodowymi certyfikatami wysoka jakość opakowań dostawcy to jeden z priorytetowych czynników, na który powinieneś zwrócić uwagę. Legitymowanie się przez firmę normami FSSC 22000, HACCP czy ISO daje rękojmię właściwego podejścia do produkcji opakowań i gwarantuje odpowiedni standard oferowanych rozwiązań.

Wysoka jakość przejawia się także w zakresie obsługi klienta. Dobry dostawca nie pozostawia odbiorcy opakowań samego z problemami, ale poprzez opiekę dedykowanego, wysoko wykwalifikowanego opiekuna klienta, dba o po- i przedsprzedażową obsługę zamówienia. Sprawdź, czy dostawca posiada odpowiednio zorganizowaną sieć dystrybucyjną i wystarczające zasoby ludzkie o odpowiednich umiejętnościach.

 

  1. Innowacyjność

Dobry dostawca zna trendy i potrafi je wykorzystać. Co więcej – w niektórych sferach on sam je kreuje i wyznacza standardy. Dzięki doświadczeniu i zrozumieniu rynku wie, czego się od niego oczekuje i potrafi się do tego ustosunkować.

Szukaj dostawcy, który wprowadza nowości i innowacyjne rozwiązania. Producent, który stawia na rozwój, ma w zanadrzu produkty wyprzedzające propozycje konkurencji i pozwalające na wzbogacenie oferty wyrobów mięsnych swoich partnerów.

Innowacja przejawia się także poprzez elastyczność. Dobry dostawca oferuje produkty, które potrafi dopasować zarówno do wymagań klienta dotyczących rozwoju i innowacji, jak i tych związanych z cięciami i ograniczaniem wydatków.

 

  1. Doświadczenie i wiedza

Warto jest współpracować z firmą, która naprawdę zna się na rzeczy. Szukaj dostawców mocnych technologicznie – takich, którzy mają ekspercką wiedzę z zakresu produkcji wyrobów mięsnych z zastosowaniem oferowanych przez nie opakowań. Taka wiedza pozwala na dogłębną analizę konkretnej sytuacji z punktu widzenia użytych rozwiązań technologicznych. Dobry dostawca potrafi wykonać próby, wyciągnąć wnioski z uzyskanych wyników, zaproponować optymalizację opakowania i konkretne rozwiązanie problemu.

 

  1. Otwartość

Współpracuj z firmą, która dzieli się z klientami informacjami z innych rynków, na których jest obecna. Dobry dostawca potrafi dostarczyć inspiracje i ma doświadczenie, które pozwala mu kreować nowe rozwiązania. To lider, z którego inni biorą przykład.

Taka otwarta firma pewnością chętnie zorganizuje Twoją wizytę na swojej produkcji. Dzięki temu zobaczysz i zrozumiesz, w jaki sposób produkowane są opakowania, które trafiają na Twój zakład mięsny. Taka wizyta pozwoli poznać firmę partnera od podszewki oraz ocenić, czy daje on rękojmię odpowiedniej jakości obsługi Twoich zamówień. To także świetna okazja do poznania pełni możliwości produktowych dostawcy, a przede wszystkim – do zacieśnienia łączących was relacji, poznana się i polubienia.

Szukaj firm, które dzielą się wiedzą – są ekspertem w swojej branży, ale nie skrywają swojego know-how jedynie dla siebie. Dobry dostawca przejawia holistyczne podejście do rynku i chce rozwijać się razem ze swoimi klientami.

 

Jest wiele cech, które powinien spełniać dobry dostawca opakowań do branży mięsnej. Pamiętaj, że wybór dostawcy to poważna decyzja, która często zwiąże Twoją firmę na lata. Zadbaj o to, aby dostawca był nie tylko kimś, kto jedynie bezrefleksyjnie produkuje opakowania, ale raczej zaufanym partnerem dającym gwarancję rozwoju Twojego biznesu wtedy, kiedy go potrzebujesz.

 

Nomax Trading Sp. z o. o.

 

Fot. Nomax Trading

 


Autor: Materiał promocyjny firmy NOMAX TRADING

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.