FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Kabanosy naturalne, bez konserwantów

Kabanosy to cienkie i długie kiełbaski, które na pewno zna każdy. Ich historia sięga XIX wieku, wówczas kabanosem nazywano tuczonego wieprzka, z którego pozyskiwało się wysokiej jakości mięso. W późniejszym okresie używano tej nazwy do gotowego wyrobu. Największą popularność zyskały w czasach PRL-u.

Kabanosy są doskonałą przekąską, podaje się je na zimno. Można je spożywać same lub razem
z chlebem czy bułką. Wytwarzane są z wieprzowiny z dodatkiem naturalnych przypraw takich jak: pieprz, sól i czosnek. Mięso nadziewane jest w naturalne jelita baranie. Istnieje wiele rodzajów kabanosów, jednak najlepsze są te produkowane według tradycyjnych receptur, bez konserwantów. Równie ważny jest surowiec, z którego pozyskuje się mięso do ich produkcji.

Produkt tradycyjnie wędzony w wędzarni opalanej niebarwionym dymem,  w 100% naturalny,
z mięsa od lokalnych rolników to propozycja Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Janusz Uryga
z Małopolski
, którego działalność rozpoczęła się w 1997 roku. Lokalny surowiec, niesprowadzany
z zagranicy jest wynikiem dbałości firmy o najlepsze walory smakowe produktów oraz bezpieczeństwo zdrowotne żywności. Kabanosy sprzedawane są w opakowaniach vacuum lub luzem. Data przydatności do spożycia wynosi 18 dni.

Zakład jest producentem doskonałych, wiejskich wyrobów z mięsa wieprzowego. Są to m.in: boczek wiejski, kiełbasa wiejska, smalec wiejski, łopatka pieczona i inne. Oferta kierowana jest do sklepów spożywczych, hurtowni oraz gastronomii na terenie województwa małopolskiego i śląskiego. 

  

Boczek wiejski, szynka domowa, łopatka, karczek, pasztet pieczony- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Janusz Uryga, małopolskie