FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Kiełbasa kminkowa ze Śląska

 

Kiełbasa Kminkowa to niezwykle popularna wędlina stanowiąca stały repertuar niemal każdego sklepu mięsno-wędliniarskiego w Polsce. Popularność zawdzięcza niezwykle charakterystycznemu smakowi będącemu efektem zastosowania kminku. O ile sam kminek, ze względu na bardzo intensywny i specyficzny aromat jest na co dzień pomijany przez większość osób, to przyznać trzeba, iż doskonale komponuje się z mięsem, czego efektem jest właśnie ta pyszna kiełbasa. Warto tu wspomnieć o wielu właściwościach prozdrowotnych tej przyprawy, która pomaga przy takich dolegliwościach jak: zgaga, nudności, bóle brzucha, a nawet bóle menstruacyjne.

Zakłada się, że dobra Kiełbasa Kminkowa winna być wyrabiana z dużych kawałków mięsa wieprzowego najwyższej klasy, często z dodatkiem wołowiny i koniecznie odpowiednio doprawiona. Oczywiście najsilniejszym smakowo dodatkiem musi być kminek dodawany w całości, bądź mielony, a wszystko to zamknięte w osłonce białkowej, wędzone aromatycznym dymem i parzone w kotle. Ponadto każdy producent ma swój własny pomysł na ten wyrób, dlatego mimo tak charakterystycznej przyprawy, smak tej wędliny w poszczególnych zakładach może się od siebie różnić intensywnością, aromatem, czy mięsnością.

Zakładem, który jest szczególnie dumnym ze swojej wersji Kiełbasy Kminkowej jest firma „LESZ” z Bełku, koło Rybnika posiadająca ów wyrób w swojej ofercie niemal od początku swej działalności. Niesłabnąca popularność wśród klientów doceniających walory smakowe i niezmiennie wysoką jakość tego produktu sprawiają, że Kiełbasa Kminkowa stała się z jedną z flagowych pozycji w bogatej ofercie firmy. Warto zapoznać się właśnie z tą propozycją i odkryć smak Kiełbasy Kminkowej na nowo.

 

Więcej informacji o firmie

Zakład Przetwórstwa Mięsnego „LESZ” Spółka z o.o.

 

Firma Lesz

 

Czytaj także:

Frankfuterki – regionalny przysmak Śląska

Eugeniusz Adamiec – każdy kanał dystrybucji jest ważny

 

Fot. www.lesz.com.pl


Autor: Firma Lesz