FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Kiełbasa kminkowa ze Śląska

 

Kiełbasa Kminkowa to niezwykle popularna wędlina stanowiąca stały repertuar niemal każdego sklepu mięsno-wędliniarskiego w Polsce. Popularność zawdzięcza niezwykle charakterystycznemu smakowi będącemu efektem zastosowania kminku. O ile sam kminek, ze względu na bardzo intensywny i specyficzny aromat jest na co dzień pomijany przez większość osób, to przyznać trzeba, iż doskonale komponuje się z mięsem, czego efektem jest właśnie ta pyszna kiełbasa. Warto tu wspomnieć o wielu właściwościach prozdrowotnych tej przyprawy, która pomaga przy takich dolegliwościach jak: zgaga, nudności, bóle brzucha, a nawet bóle menstruacyjne.

Zakłada się, że dobra Kiełbasa Kminkowa winna być wyrabiana z dużych kawałków mięsa wieprzowego najwyższej klasy, często z dodatkiem wołowiny i koniecznie odpowiednio doprawiona. Oczywiście najsilniejszym smakowo dodatkiem musi być kminek dodawany w całości, bądź mielony, a wszystko to zamknięte w osłonce białkowej, wędzone aromatycznym dymem i parzone w kotle. Ponadto każdy producent ma swój własny pomysł na ten wyrób, dlatego mimo tak charakterystycznej przyprawy, smak tej wędliny w poszczególnych zakładach może się od siebie różnić intensywnością, aromatem, czy mięsnością.

Zakładem, który jest szczególnie dumnym ze swojej wersji Kiełbasy Kminkowej jest firma „LESZ” z Bełku, koło Rybnika posiadająca ów wyrób w swojej ofercie niemal od początku swej działalności. Niesłabnąca popularność wśród klientów doceniających walory smakowe i niezmiennie wysoką jakość tego produktu sprawiają, że Kiełbasa Kminkowa stała się z jedną z flagowych pozycji w bogatej ofercie firmy. Warto zapoznać się właśnie z tą propozycją i odkryć smak Kiełbasy Kminkowej na nowo.

 

Więcej informacji o firmie

Zakład Przetwórstwa Mięsnego „LESZ” Spółka z o.o.

 

Firma Lesz

 

Czytaj także:

Frankfuterki – regionalny przysmak Śląska

Eugeniusz Adamiec – każdy kanał dystrybucji jest ważny

 

Fot. www.lesz.com.pl


Autor: Materiał promocyjny firmy ZPM LESZ SP. Z O.O.

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.