FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Klipsownice, kotleciarki producent - rozmowa z Piotrem Pranczke z firmy Beck Clip Systems

 
Remigiusz Zagraba: Minął właśnie rok od momentu jak 1 lutego 2018 roku, firmę Maga producenta maszyn klipsujących, klipsów i pętelek oraz maszyn rozbijających mięso dla gastronomii przejęła firma Beck Fastener Group, jeden z największych dotychczasowych klientów. Jakie zmiany zaszły w firmie przez ten czas?

Piotr Pranczke: Pod nowym szyldem Beck Clip Systems działa dokładnie od roku kontynuując i rozwijając produkcję zapoczątkowaną 20 lat temu przez Pana Włodzimierza Morawskiego. Firma od samego początku postawiła sobie za zadanie produkcję wysokiej jakości klipsownic dostępnych dla klientów w konkurencyjnych cenach. W ostatnim roku działalności skupiliśmy się przede wszystkim na dopasowaniu nowej organizacji do standardów międzynarodowych i zintegrowanie jej z innymi spółkami austriackiej grupy Beck. Dzięki tym działaniom oraz dostępowi do nowych rynków, technologii i know-how grupy, znacząco poszerzyliśmy skalę działania. Przez ostatnie 12 miesięcy, oprócz zmian organizacyjnych, skupiliśmy się na odświeżeniu gamy produkowanych urządzeń, dopasowując je do wysokich wymagań klientów Europy Zachodniej. Odświeżone produkty udostępnione zostały naszym odbiorcom za pomocą nowej strony internetowej www.beck-maga.pl uruchomionej pod koniec czerwca 2018. Poprzez stronę można również zajrzeć na kanał YouTube, na którym publikujemy filmy prezentujące większość urządzeń.


R.Z.: Co wyróżnia produkowane przez Państwa firmę maszyny klipsujące spośród konkurencji i dla jakiej wielkości zakładów są one dedykowane?

P.P.: Bezkompromisowa jakość urządzeń w konkurencyjnej cenie oraz pełna dostępność do części zamiennych wysyłanych do klienta w ciągu 24h to cel, jaki od wielu lat przyświecał firmie MAGA i który jest kontynuowany przez Beck Clip Systems. Dzięki produkcji w 100% w Polsce gwarantujemy, że urządzenia wykonane są z wielką precyzją i przez cały okres użytkowania mają zagwarantowany stały dostęp do części eksploatacyjnych. Jako ciekawostkę mogę podać ostatnią wizytę serwisową klienta z Milicza, który zakupił klipsownicę dwurzędową PW-90 o numerze seryjnym X-1 dokładnie 20 lat temu. Urządzenie po drobnym przeglądzie i wymianie kilku części wróciło do pracy.

Klipsownice BECK dedykowane są jako wyposażenie podstawowe do zamykania każdego rodzaju osłonek zarówno w małych, jak i dużych zakładach mięsnych, ale również, jako urządzenia uzupełniające, doskonale sprawdzają się w największych przetwórniach mięsnych do pakowania produktów premium takich jak np. szynki w siatkach. Ze względu na swoją uniwersalność klipsownice Beck dawniej zwane po marką MAGA, pracują w kilkudziesięciu krajach, praktycznie na wszystkich kontynentach.R.Z.: Kolejnym ciekawym urządzeniem jest maszyna rozbijająca do mięsa. Jak przebiega cały proces i w jakich warunkach Pana zdaniem, najlepiej sprawdzi się taka maszyna?
 
P.P.: Kotleciarka MAGA jest naszym sztandarowym produktem premium skierowanym do branży gastronomicznej czy na potrzeby dużych stoisk mięsnych. Cały proces rozbijania jest bardzo prosty. Pocięte na plastry mięso układa się na specjalnej tacy, którą wsuwa się pod prasę hydrauliczną. Efektem rozbicia jest idealnie przygotowany kawałek o grubości od 5 do 30 mm w zależności od ustawienia prasy. Niewątpliwą zaletą rozbijania mięsa za pomocą kotleciarki MAGA jest zachowanie pełnej soczystości przygotowanych porcji. Prasa, dzięki swojej budowie, gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy (4 poziomy zabezpieczeń) oraz wydajność na poziomie 800 ubitych kawałków każdego rodzaju mięsa – od twardej wołowiny zaczynając, poprzez wieprzowinę, baraninę a na delikatnym drobiu kończąc. Urządzenie, tak jak w przypadku klipsownic, produkujemy od 10 lat w Polsce z zachowaniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Duża wydajność i powtarzalność rozbijania sprawia, że prasa MAGA cieszy się od wielu lat dużym powodzeniem w naszym kraju, ale również na rynkach, na których popularne są potrawy przygotowane z rozbitych kawałków mięsa 
.
 
R.Z.: Jak w najbliższych latach będzie rozwijała się Państwa firma pod względem: produktowym, terytorialnym i sprzedażowym?

P.P.: Rok 2018 był początkiem naszych działań pod nowym szyldem. Aktualnie wprowadzamy szereg kolejnych udoskonaleń w produkowanych urządzeniach, jak również zakończyliśmy prace i testy zupełnie nowego modelu klipsownicy BDC-200 MR, która będzie pozycjonowana pomiędzy dwurzędową klipsownicą stołową BDC200 MT a urządzeniem półautomatycznym BDC-200 SM. Zapraszamy już w maju 2019 roku na targi IFFA do Frankfurtu, gdzie zaprezentujemy wszystkie nasze nowości włączając w to również klipsownicę automatyczną BDC-700 AM dedykowaną do pracy w dużych przemysłowych lub szybko rozwijających się zakładach przetwórstwa mięsnego.
Na kolejny, 2020 rok zaplanowaliśmy rozwój klipsownic jednorzędowych.
Z działań niezwiązanych bezpośrednio z produktami położymy w najbliższych miesiącach nacisk na dalszy rozwój i ułatwienie komunikacji z klientami i dystrybutorami poprzez wsparcie i rozwój strony internetowej www.beck-maga.pl (w tym półroczu powstaną kolejne dwie wersje językowe) oraz kanału YouTube prezentującego pojawiające się nowości.
Kolejną innowacją będzie program MyBeck, czyli platforma służąca bezpośredniej, 24-godzinnej komunikacji z odbiorcami potrzebującymi wsparcia technicznego lub handlowego już po zakupie urządzeń.
Rok 2019 i kolejne to także aktywna praca z naszymi partnerami handlowymi i rozwój rynków gdzie nasza obecność nie była zbyt mocno zaznaczona.

Firma Beck Clip System jest międzynarodową firmą rodzinną, która oferuje swoim partnerom biznesowym kompleksowe wsparcie od zakupu odpowiednich urządzeń klipsujących dopasowanych do potrzeb i skali produkcji, poprzez zapewnienie odpowiedniej jakości materiałów eksploatacyjnych na wsparciu sprzedaży wyrobów gotowych klienta kończąc. Odpowiednio rozbite i soczyste kawałki mięsa przygotowane w obecności konsumenta na pewno zachęcają do większych zakupów i powrotu po kolejne zamówienie.
 

Maszyny klipsujące dla zakładów mięsnych – Beck Clip Systems Sp. z o.o.

telefon: 690 001 721     e-mail: maga@beck-maga.pl     www: beck-maga.pl
 

Autor: Materiał promocyjny firmy Beck Clip Systems
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.