FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Komunikat Głównego Inspektora Weterynarii dotyczący wykrycia Salmonelli

W dniu 26/02/2019 r. w jednej z polskich rzeźni w Województwie podkarpackim, poddano ubojowi kurczęta rzeźne  w ilości 20 832 sztuk pochodzące ze słowackiej fermy Farmavet S.r.o. HF Lubela nr zatwierdzenia - SK VH LM-03.

Z ubitej partii drobiu, oznakowanej numerem B0 26.02.2019, pobrano próby urzędowe do badań laboratoryjnych w kierunku obecności bakterii Salmonella.

W dniu 06/03/2019 r. w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych stwierdzających obecność pałeczek Salmonella Infantis, Podpunkt Krajowego Punktu Kontaktowego RASFF w Głównym Inspektoracie Weterynarii, w ramach funkcjonowania systemu RASFF, przekazał powiadomienie informacyjne, które o godzinie 15.25 zostało przedstawione KE do zatwierdzenia.

W dniu 07/03/2019 r., KE zwalidowała powiadomienie jako informacyjne w celu zwrócenia uwagi, nadając mu numer 2019.0899 i udostępniła je wszystkim użytkownikom portalu RASFF.

Ponadto Inspekcja Weterynaryjna podjęła natychmiastowe działania mające na celu ustalenie list dystrybucji mięsa drobiowego objętego ww. powiadomieniem, które w dniu 07/03/2019 r. zostały przekazane via system RASFF. Odbiorcami zakwestionowanego chłodzonego mięsa były podmioty znajdujące się na terenie Rumunii (240 kg.) i Francji (6760 kg.).

 

Źródło: GIW 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.