FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Melanko – „Wyróżniają nas nasze produkty”

„Jesteśmy dumni z tego, iż coraz więcej wraca się do narodowych smaków i tradycji przyprawowych. Posiadamy wiele klasycznych produktów bez udziału „chemii”, dzięki którym czujemy się wyróżnieni.” – mówi Ryszard Kowalczyk, Dyrektor firmy Melanko,
w wywiadzie dla portalu FirmyMiesne.pl

 

Istnieją Państwo na rynku od 1991 roku. Jakie były początki powstania firmy?

Na początku lat 90-tych polski rynek przetwórstwa mięsnego otworzył się na rynki i wpływy zachodnie. Firma Melanko powstała z myślą o zachowaniu równowagi pomiędzy napływającą technologią zachodu, a tradycjami polskich wyrobów wędliniarskich. Firma posiadała wiedzę i znała technologię, a za zadanie wyznaczyła sobie wdrożenie tej wiedzy w sposób nieinwazyjny względem polskich gustów i smaków. Melanko było pionierem, jeśli chodzi o solanki zalewowe i do małych nastrzyków, a jednocześnie bazowało na prostych, naturalnych składnikach. W efekcie otrzymywało się produkt soczysty, smakowity, ale w żaden sposób nie „przedobrzony”.

Początki ogólnie były trudne i niepewne. Wiele nowo powstałych firm upadało, gdyż nie nadążały one za dynamiką zmian. Trend w tamtych czasach był mocno „pro-zachodni” i często zapominano
o własnych smakach i tradycjach, a naszym założeniem i priorytetem było nie zapomnieć o nich
i dzięki temu odnieśliśmy sukces. To były dziwne lata - pęd za przetrwaniem z nieustannymi próbami zachowania rozsądku i równowagi.

 

Jak Pan widzi rozwój firmy?

Dzisiaj firma musi przede wszystkim zachowywać swoją wiarygodność i ją umacniać, stawiać na dobre produkty i słuchać Odbiorców. To właśnie nasi Klienci wyznaczają nasz rozwój, wskazują nam drogę,
a naszym zadaniem jest kroczenie tą drogą, zachowując jakość i promując własne, polskie produkty. Oczywiście nie jest tak, abyśmy byli zamknięci na inne smaki – cenimy tradycje smakowe każdego regionu świata i również po nie sięgamy. Gusta smakowe człowieka kształtowały się przez setki lat,
a takiego doświadczenia nie można ignorować! Nasz rozwój to poszukiwanie i docenianie smaków, zarówno tych bliskich nam, jak i tych oddalonych.

 

Gdzie będzie firma za 5 lat? Jak będzie wyglądała?

W Polsce, rzecz jasna :) Tu chcemy inwestować i być konkurencyjni w oferowanych produktach i ich jakości. W przyszłości planujemy trzymać się tego, w co zawsze wierzyliśmy, czyli w dobrą polską jakość wyrobów. Każda zmiana będzie konsekwencją doświadczenia, a doświadczenie jest kompilacją obserwacji i poszukiwania, prób i udanych wdrożeń. Wiemy, że zmiany będą zachodzić i my będziemy im podlegać, a dokąd one nas doprowadzą, to już czas pokaże. Mam nadzieję, że trzymając się wyznaczonej drogi, będziemy kroczyć wśród najbardziej zaufanych w branży, a nasi Klienci będą nam w tej drodze towarzyszyć.

 

Od ponad 20 lat zaopatrujecie Państwo przemysł mięsny. Które z Państwa produktów znajdują się w ofercie firmy od początku działalności?

Już ponad 25 lat jesteśmy na rynku! Jest mnóstwo takich produktów, które są z nami od początku, ale wśród najważniejszych należy wymienić nasze solanki do małych nastrzyków, gdzie dodatki
z grupy „E” są minimalne, a uzyskane wyroby spełniają wymagania klientów pod kątem smakowitości i soczystości zgodnej z polskimi tradycjami.

 

Państwa sztandarowym produktem, z którego jesteście naprawdę dumni jest …

Jesteśmy dumni z tego, iż coraz więcej wraca się do narodowych smaków i tradycji przyprawowych. Posiadamy wiele klasycznych produktów bez udziału „chemii”, dzięki którym czujemy się wyróżnieni, między innymi mieszanki smakowe, takie jak: typ Zwyczajna, typ Śląska, serdelki, pasztetowa, kaszanki.

 

Co wyróżnia firmę Melanko i dlaczego warto podjąć z Wami współpracę?

Jak wyżej – wyróżniają nas nasze produkty, a współpracę z nami można przyrównać do posiadania we własnych zasobach Działu Przyprawowego i Technologicznego Solanek i Dodatków – tak bardzo pragniemy identyfikować się z potrzebami naszych Odbiorców.

                

Przyprawy do wędlin, dodatki funkcjonalne - Melanko

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.