FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Pasztet z jelenia, dzika- producent Provincja

Dziczyzna to mięso wyjątkowe, docenianie nie tylko przez konsumentów z krajów Europy Zachodniej, ale także coraz częściej przez Polaków. Głównym powodem takiego trendu jest głównie zdrowy styl życia i bycie jak najbliżej natury. Obecnie nie do pomyślenia jest, aby produktów prozdrowotnych opartych na naturalnych składnikach zabrakło na półce sklepowej, bo po prostu, człowieka ciągnie do lasu...

Powrót do korzeni i dziedzictwo narodowe

Dziedzictwem narodowym jest wszystko to, co przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Oprócz dóbr materialnych i niematerialne takich jak zabytki architektury i sztuki, dorobek intelektualny oraz naukowy, bez wątpienia są tradycje kulinarne. Niemalże cała tradycyjna kuchnia polska oparta była na dziczyźnie, a jej początki są tak stare, że nie sposób przytoczyć wiarygodną datę. Możemy jednak domniemać, że kuchnia myśliwska była od zawsze!
W pewnym jednak okresie została niemalże zapomniana i praktycznie nie gościła na polskich stołach. Od kilku lat z powodzeniem tradycję tę przywraca spółka Provincja, która oprócz świeżych i mrożonych mięs z dzika, sarny, jelenia tworzy pyszne i naturalne wędliny oparte na dziczyźnie.Dziczyzna to mięso niezwykle szlachetne, którego nie sposób porównać z żadnym innym gatunkiem mięsa dlaczego?

Przede wszystkim tryb życia zwierząt w ich naturalnym środowisku i sposób odżywiania powoduje, że mięso to jest wyjątkowo zdrowe. Dziczyzna jest powszechnie ceniona za jej niepowtarzalny smak i aromat oraz za walory zdrowotne mięs, bogactwo witamin i mikroelementów: żelaza, białka, fosforu, wapnia, magnezu, a także witamin z grupy B. Produkty te charakteryzujące się niską zawartością cholesterolu, zalecane są również w diecie redukcyjnej, cukrzycy oraz alergiach.

Zwierzęta żyjące dziko żywią się ziołami, liśćmi, pędami roślin, żołędziami, czasem grzybami. Powoduje to, że dziczyzna została w swoisty sposób „przyprawiona” już przez samą naturę.

Po czym poznać najlepszy produkt z dziczyzny ?

Jak największa zawartość " prawdziwego " mięsa, a nie np. podrobów czy innych zamienników, to niewątpliwie właściwy drogowskaz, a w produktach firmy Provincja jest go co niemiara. Proszę wyobrazić sobie pasztet z dziczyzny, w którym znajduje się łącznie 83,2% sarny i dzika  lub pasztet "gładki" czy "ziarnisty" gdzie 83,6% składu to dzikowe mięso lub tętniący leśną przygodą pasztet z jelenia i dzika z 83,2% mięsnością. 

Nie samym pasztetem jednak człowiek żyje!

Pracownicy firmy Provincja swoje znają, więc chwalą się nieustannie kabanosami na bazie mięsa z dzika i jelenia. Uwadze nie ujdzie też kiełbasa krucha, myśliwska i wędzone szynki. Radości mają w obfitości, bo uradowany każdy kto u nich gości. 

 

Provincja Sp. z o.o.

telefon: 95 755 39 08, 882 928 550,        e-mail: biuro.sulecin@provincja.pl,         www: provincja.pl
 
 

Czytaj także:

Kiełbasa z dzika – tradycyjna, wędzona

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.