FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Pogłowie trzody i bydła w Polsce - tendencja wzrostowa

W Polsce utrzymuje się wzrostowa tendencja w pogłowiu świń ogółem. Na początku czerwca 2018 r. według GUS pogłowie trzody chlewnej liczyło 11,8 mln sztuk, o 4,2% więcej niż przed rokiem. W odniesieniu do czerwca 2017 r.stado tuczników zwiększyło się o 10,2%, a warchlaków – o 4,8%. Spadek pogłowia nastąpił w przypadku prosiąt – o 3,8%, świń na chów o wadze 50 kg i więcej – o 1,7% oraz loch – o 1,6% (w tym loch prośnych – o 3,6%).

Z kolei pogłowie bydła według GUS w czerwcu 2018 r. liczyło 6,2 mln sztuk i było o 0,9% większe niż przed rokiem. Wzrost nastąpił we wszystkich grupach produkcyjno-użytkowych oprócz cieląt. Stado młodego bydła w wieku 1–2 lat zwiększyło się w odniesieniu do czerwca 2017 r. o 1,9%, a bydła w wieku 2 lat i więcej – o 2,2%,w tym krów – o 2,3%. Cieląt było natomiast o 2% mniej.

 

Źródło: KOWR 

 

Partnerzy portalu 

   

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.