FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Polska słynie z wyśmienitych kabanosów

 
Polska słynie z kabanosów, które są często jej wizytówką podczas różnego rodzaju uroczystości krajowych, jak również międzynarodowych. Jest to także jeden z najpopularniejszych produktów mięsnych eksportowanych z Polski.
Pierwsze kabanosy zaczęto wyrabiać parę wieków temu, a powszechnie zaczęto je produkować w latach 20. i 30. XX wieku. Najlepszej jakości przyrządza się z peklowanego mięsa wieprzowego klasy I i II, przyprawia świeżymi przyprawami, wędzi ciepłym dymem oraz suszy, najlepiej kilka dni.
Kabanosy wieprzowe to jeden ze sztandarowych produktów firmy Szwagros z Kraszewic (województwo wielkopolskie). Produkowane są one od samego początku istnienia zakładu, czyli od 1998 r. Receptura jednak jest dużo starsza i pamięta jeszcze czasy PRL-u - podkreśla Sylwester Ludwiczak, właściciel firmy. Warto podkreślić, że nasze kabanosy oparte są o naturalne jelita, dzięki czemu mają niepowtarzalny smak, aromat i wygląd o wiśniowej barwie, jeśli będą odpowiednio długo leżakować, łamane na pół wydadzą charakterystyczny dźwięk "strzelania". Długość kabanosów to 22 cm, zapakowane są luzem lub w kilogramowe opakowania vacuum. Warto podkreślić to, że wyrabiamy je z własnego mięsa, które pochodzi z polskich świń i jest ubijane w naszej ubojni,  a nie z eksportowego żywca przemysłowego -dodaje Sylwester Ludwiczak.
 
  

"SZWAGROS" Masarstwo - Wędliniarstwo Sp. z o.o.

 
 
 
Czytaj także:

Szynka wędzona - wielkopolskie

 
Tekst reklamowy.
  

Autor: Materiał promocyjny firmy SZWAGROS

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.