FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Półtusze wieprzowe z mazowieckiego - rozmowa z Cezarym Wojtkowskim

Polskie półtusze wieprzowe są  prawdopodobnie jednymi z najlepszych.  Charakteryzują się coraz większą mięsnością, którą doceniają zarówno zakłady zajmujące się rozbiorem, jak i producenci wyrobów z mięsa.

Wieprzowina pozostaje ulubionym mięsem Polaków, ze względu na największe spożycie spośród wszystkich gatunków mięs oraz jej wszechstronne wykorzystanie w gastronomii. 

Na temat półtusz wieprzowych rozmawiamy z Cezarym Wojtkowskim – właścicielem ubojni Cezar z województwa mazowieckiego.

 

Remigiusz Zagraba: System klasyfikacji tusz wieprzowych SEUROP wyróżnia sześć klas półtusz wieprzowych. Jakiej klasy półtusze posiadacie Państwo w ofercie? 

Cezary Wojtkowski: W naszej ofercie posiadamy głównie półtusze w najwyższych dwóch klasach, jest to klasa S i E.

R.Z.: Grupą docelową Państwa firmy są zakłady przetwórstwa mięsnego na terenie całej Polski. Na jakie korzyści mogą liczyć odbiorcy, którzy zdecydują się na współpracę z Pana firmą? 

C.W.: Największym atutem  naszego produktu jest bardzo wysoka  jakość mięsa, ale również średnia mięsność dostawy, która jest na poziomie 59%.

Warto również wspomnieć, iż oferowane przez nas półtusze są bardzo świeże, ponieważ produkt wydawany jest na drugi dzień po uboju.   

Naszym kontrahentom zapewniamy terminowość dostaw, w ustalonych przez nich godzinach, oraz lojalność w okresach wzmożonego popytu na półtusze i niedoboru trzody chlewnej.

R.Z.: Ostatnio zaobserwowaliśmy podwyżki cen wieprzowiny. Co ma największy wpływ na wahania cenowe i czy w związku z tą sytuacją  zamówienia na półtusze uległy zmianom?

C.W.: Nasza firma nastawia się tylko na długo terminową współprace dlatego też spadki ilości zamówień rzadko się zdarzają, staramy sie być elastyczni cenowo i dostosowywać się do rynku. 

R.Z.: Z jakich krajów pozyskują Państwo trzodę chlewną i  jaki wpływ na jakośc mięsa ma jej pochodzenie ? 

C.W.: Trzodę zakupujemy jedynie na terenie naszego kraju , ponieważ zależy nam by zakupiony u nas produkt był najwyższej jakości i z polskiego chowu. Według nas polscy hodowcy oferują najlepsze tuczniki.

R.Z.: Proszę zdradzić, jakie najważniejsze inwestycje zaplanowali Państwo na najbliższe lata? 

C.W.: Niedawno zakończyliśmy jedną z naszych inwestycji tj. jeliciarnię. W planach mamy w niedalekiej przyszłości sprzedaż elementów wieprzowych z naszych półtusz.

 

Ubojnia „Cezar” powstała w 1995 roku. Zajmuje się ubojem trzody chlewnej, sprzedażą półtusz wieprzowych oraz produktów poubojowych.

Zakład po przebudowie został dostosowany do wymogów Unii Europejskiej oraz aktualnych wymagań weterynaryjnych obowiązujących w Polsce. Nowoczesna linia ubojowa, wdrożone systemy HCCP, GMP oraz GHP pozwalają na spełnienie ilościowych oraz jakościowych oczekiwań klientów.

 

Ubojnia trzody chlewnej „CEZAR” Spółka Jawna, mazowieckie


Autor: Materiał promocyjny firmy UBOJNIA TRZODY CHLEWNEJ CEZAR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.