FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


PPHU Osłonka - solidne ogniwo dobrej praktyki handlowej

O zmianach w firmie PPHU Osłonka oraz o sztandarowych produktach rozmawiamy z szefem firmy Stefanem Jerzym Pielechem.

 

Za rok Firma będzie obchodziła 25 lecie funkcjonowania na rynku polskim.  Jest to dobry moment na podsumowania dotychczasowej działalności. Co zmieniło się w Państwa Firmie w tej trzeciej dekadzie funkcjonowania?

Myślę, że w dzisiejszych trudnych czasach utrzymanie dotychczasowej pozycji na rynku w zakresie logistyki dostaw do zakładów przetwórstwa mięsnego jest dobrym znakiem tej dekady. Dzięki temu zapewniamy ciągłość jakości od producenta przez dystrybutora i handel, po sprzedaż gotowego wyrobu konsumentom. Jesteśmy także po pozytywnie zakończonych audytach dużych zakładów mięsnych, które są naszymi partnerami handlowymi. Teraz skupiamy się nad dalszą dywersyfikacją naszej palety ofertowej w zakresie konfekcjonowania osłonek, marszczenia i drukowania.

Do ważnych osiągnięć możemy zaliczyć  wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością
w oparciu o standardy ISO 22000:2005, BRC, IFS, dzięki któremu firma gwarantuje wszystkim naszym Partnerom Biznesowym bezpieczeństwo żywności łańcucha dostaw.

Osłonki na wyroby wędliniarskie stanowią chyba największą część waszej oferty?

To prawda. Osłonki stanowią ponad 70 procent wielkości naszej sprzedaży. W chwili obecnej jesteśmy w trakcie wdrażania innowacyjnych rozwiązań w naszej firmie, w wyniku których powstaną nowe produkty w tym segmencie asortymentowym. Folie do pakowania stanowią 20 procent. Resztę oferty obejmują przyprawy, dodatki funkcjonalne i drobne narzędzia. Oferujemy wszystkie odmiany osłonek naturalnych, w tym białkowych i kolagenowych oraz sztucznych, a także różne rodzaje folii spożywczych i rękawów do pakowania wyrobów gotowych. Sami też produkujemy część tego typu opakowań dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Coraz większy portfel zamówień naszych stałych oraz rosnąca liczba nowych klientów stawia przed nami nowe wyzwanie zakupu kolejnego urządzenia.

To zapewne wynik zmian w produkcji wyrobów mięsnych, wprowadzenia znakowania
i nowych zasad pakowania?

Oczywiście czasy pakowania wędlin luzem w skrzynki są już za nami. Teraz wszystkie wyroby muszą być dostarczane w opakowaniach jednostkowych z odpowiednim oznakowaniem. Procedury dobrej praktyki produkcyjnej i handlowej powodują zmiany, do których musieli dostosować się producenci, ale także firmy dystrybucyjne, takie jak nasza.

PPHU Osłonka oferuje między innymi opakowania z nadrukami. Czy sami je wykonujecie?

Współpracujemy w tym zakresie z liderami, mając na uwadze zapewnienie naszym klientom kompleksowej obsługi w zakresie przygotowania osłonek i opakowań. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw wszystkim życzeniom i potrzebom producentów, z którymi współpracujemy.

Czy zauważa Pan jakieś zmiany w wyborze produktów w waszej ofercie?

Obserwujemy nowy trend w produkcji wyrobów na tzw. domowy użytek. Przybywa klientów detalicznych, którzy kupują niewielkie ilości przypraw czy osłonek. Coraz więcej osób próbuje produkcji wędlin domowych. To są jednak pewne etapy w ciągu roku. Sprzedaż detaliczna wyraźniej wzrasta przed świętami i w okresie grillowym.

Jakie zadanie właściciele PPHU Osłonka postawili sobie na najbliższy okres działalności?

Wewnątrz firmy zakończenie projektu inwestycyjnego oraz pozyskanie energii z ogniw fotowoltaicznych. Na zewnątrz kontynuacja badania potrzeb naszych obecnych i nowych klientów
w celu dostosowania naszej palety ofertowej do oczekiwań klientów. Bowiem na początku działalności postawiliśmy na wyróżnienie naszej oferty tj: oferowanie towaru najwyższej jakości, słowność
i punktualność, a przede wszystkim nadążanie za trendami w branży z zastosowaniem osiągnięć nauki. Zapraszam wszystkich naszych stałych i przyszłych Klientów do odwiedzania firmy Osłonka lub strony
www.oslonka.pl

W naszym centrum logistycznym będzie można zaopatrzyć się w pełen asortyment wyrobów z naszej palety ofertowej; szeroki wachlarz przypraw i dodatków funkcjonalnych, opakowań do kontaktu
z żywnością i osłonek zgodnie z życzeniem zamawiających. Chcemy też naszym klientom dostarczyć wartość dodaną do naszej współpracy biznesowej. Niebawem zaproponujemy nową usługą – doradztwo w zakresie stale zmieniających się przepisów weterynaryjnych krajowych i unijnych. Ta propozycja jest kierowana przede wszystkim do właścicieli niewielkich firm, którym trudniej zdobyć nowe informacje z zakresu prawa żywnościowego.

Zaopatrzenie przemysłu mięsnego- PPHU Osłonka Sp. J.