FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Przywrócenie eksportu wieprzowiny na rynek USA

W dniu 25 października 2018 r. służby weterynaryjne APHIS poinformowały o przywróceniu możliwości eksportu na rynek USA mięsa wieprzowego pochodzącego z zakładów znajdujących się poza strefami wyznaczonymi w związku z występowaniem ASF w Polsce.

Poinformowano również o możliwości prowadzenia wysyłek przetworzonych produktów mięsnych wieprzowych z kwestionowanych polskich zakładów zlokalizowanych w obszarach wolnych od ASF, wyodrębnionych z obszarów objętych restrykcjami zgodnie z zapisami Decyzji Wykonawczej Komisji 2014/709/UE.  Możliwość prowadzenia wysyłek mięsa wieprzowego z ww. zakładów będzie przedmiotem rozmów trójstronnych pomiędzy Komisją Europejską oraz Głównymi Lekarzami Weterynarii Polski i Stanów Zjednoczonych.

Poinformowano ponadto, że przesyłki z zakładów zlokalizowanych w obszarach wolnych od ASF, spełniające wymagania amerykańskie, które obecnie oczekują na wydanie decyzji przez inspektorów granicznych FSIS, a także przesyłki zmierzające do amerykańskich portów zostaną wpuszczone na rynek USA.

 

Źródło: GIW

Partnerzy portalu

            

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.