FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Raport cenowy zakupu i sprzedaży mięsa wołowego w okresie 24-30.06.2019 roku

W ostatnim tygodniu czerwca 2019 średnia unijna cena zakupu bydła rzeźnego klasy R3 prezentowała się na poziomie 356,45 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej i była o 0,5% niższa niż w poprzednim tygo-dniu oraz o 2% niższa niż w miesiącu ubiegłym. Bydło rzeźne w krajach Unii było o blisko 5% tańsze niż w pierwszym tygodniu stycznia 2019 r. a także o tyle samo tańsze w porównaniu do analogicznego tygodnia czerwca 2018 r. Także w Polsce utrzymywał się spadek cen żywca wołowego przy jednoczesnym przyspieszeniu tempa spadku w ostatnich trzech tygodniach czerwca. W okresie 24–30.06.2019r. bydło rzeźne skupowano średnio po 5,93zł/kg, o 2% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 5% taniej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była również o 12% niższa w zestawieniu z notowaną przed rokiem. W podanym okresie zakłady mięsne sprzedawały kompensowane ćwierćtusze wołowe średnio po 12,42zł/kg, o 0,6% taniej niż tydzień wcześniej i o 3% taniej w porównaniu do ostatniego tygodnia maja br. Jednocześnie ćwierci wołowe były o 10% tańsze niż w analogicznym tygodniu w roku ubiegłym.

 

Źródło: KOWR

 

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.