FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Rośnie eksport mięsa i przetworów z Polski

Od stycznia 2018 r. notowany jest wzrost sprzedaży zagranicznej mięsa i jego przetworów z Polski. Największą dynamikę wzrostu pod względem ilości i wartości eksportu odnotowano w przy- padku drobiu. W okresie styczeń–lipiec 2018 r. z kraju wyeksportowano 886 tys. ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek), o 14% więcej niż przed rokiem, a przychody uzyskane z eksportu były o 23% większe i przekroczyły 1,5 mld EUR.  Z kolei import drobiu wyniósł 86 tys. ton i był o 3% mniejszy niż w tym samym okresie 2017 r. 

 

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych z Polski wzrósł o 3%, do 285 tys. ton (w ekwiwalencie tusz), a przychody ze sprzedaży tego asortymentu wyniosły 964 mln EUR i były o 15% większe niż w analogicznym okresie ub.r. Jednocześnie do kraju zaimportowano 26 tys. ton asortymentu wołowego i cielęcego (wobec 29 tys. ton rok wcześniej) za 92 mln EUR (o 2% mniej niż przed rokiem).

 

W okresie pierwszych siedmiu miesięcy 2018 r. z kraju wywieziono 461 tys. ton żywca, mięsa, przetworów i tłuszczów wieprzowych (w ekwiwalencie tusz), o 2% więcej niż przed rokiem. Łączne przychody z eksportu wyniosły 922 mln EUR, o 7% mniej niż w tym samym okresie 2017 r. Import ukształtował się na poziomie 554 tys. ton i był o 9% większy niż w analogicznym okresie 2017 r. Wydatki poniesione na import tego asortymentu przekroczyły 1 mld EUR i były o 5% mniejsze niż przed rokiem.

W okresie siedmiu miesięcy 2018 r. łączne przychody z eksportu produktów drobiowych, wieprzowych i wołowych wyniosły 3,4 mld EUR i były o 11% większe niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR

 

 

Partnerzy portalu

 

   

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.