FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Rośnie spożycie wieprzowiny w Korei Płd.

W pierwszym półroczu br. koreański import wieprzowiny wzrósł jedynie o 0,2% w skali roku do niespełna 230 tys. ton. W tym samym okresie 2015 r. dynamika wzrostu przywozu wyniosła 35%. Tak wysoki import przed rokiem był spowodowany ograniczeniem krajowej produkcji po stratach z 2014 r. wywołanych epidemiczną biegunką świń (PED) i pryszczycą. Osłabienie tegorocznego tempa importu jest rezultatem stopniowej odbudowy koreańskiej produkcji.

W pierwszej połowie br. pojawiały się już tylko sporadyczne przypadki PED. Spożycie wieprzowiny
w Korei Płd. rośnie 
kosztem ograniczenia konsumpcji droższej wołowiny – krajowej Hanwoo
i importowanej. W 
pierwszej połowie 2016 r. import unijnej wieprzowiny do Korei Płd. obniżył się
o 4%, głównie z 
Niemiec, wzrosły natomiast dostawy z Hiszpanii. Kraje spoza UE wysłały natomiast na rynek południowokoreański o 4% wieprzowiny więcej niż przed rokiem, wzrósł zwłaszcza przywóz
z USA 
i Chile. Dolar obniżył swoją wartość wobec euro w tym okresie, co sprzyjało konkurencyjności amerykańskiego mięsa w stosunku do unijnego.

 

Źródło: FAMMU/FAPA

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.