FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Rynek drobiu w 34. tygodniu 2018 r.

W okresie 20-26 sierpinia br. firmy drobiarskie zbywały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 6,21 zł/kg i było to o 1% drożej niż tydzień wcześniej i o 3% drożej niż przed miesiącem. 

Tuszki indyków sprzedawano średnio po  8,01 zł/kg, o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu i o 2% mniej niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku cena tuszek kurcząt była o 15% wyższa, a tuszek indyków – o 5% niższa.

 

Od trzech miesięcy w skupach na rynku krajowym notowane są wzrost żywca kurzego. W 34. tygodniu 2018 r. za kurczęta brojlery płacono średnio 3,74 zł/kg wobec 3,73 zł/kg tydzień wcześniej. Cena kurcząt była o 2% wyższa niż przed miesiącem oraz o 8% wyższa niż przed rokiem. 

Indyki skupowano średnio po 4,88 zł/kg, o 2% drożej niż w poprzednim notowaniu i 5% drożej niż przed miesiącem. Jednocześnie cena żywca indyczego była o 4% niższa w odniesieniu cen w analogicznym tygodniu 2017 r.

 

Źródło: KOWR

 

Partnerzy portalu

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.