FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Rynek wołowiny w 38. tygodniu 2018 r.

Na polskim rynku od połowy sierpnia br. utrzymuje się spadkowa tendencja cen skupu żywca woło- wego. W okresie 17–23.09.2018 r. bydło rzeźne kupowano średnio po 6,67 zł/kg, o około 1% taniej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem, ale o 1% drożej niż w analogicznym okresie 2017 r.

 

Z kolei w krajach Unii Europejskiej w trzecim tygodniu września br. średnia cena zakupu bydła rzeźnego klasy R3 nieco wzrosła (o 0,4%) w odniesieniu do poprzedniego tygodnia i ukształtowała się na poziomie 374,72 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej. Była ona o 1% wyższa niż przed miesiącem, ale o 2% niższa niż przed rokiem. 

 

Ceny w krajowych skupach miały z pewnością wpływ na ceny zbytu ćwierci wołowych. W trzecim tygodniu września br. w krajowych zakładach mięsnych odnotowano dalszy spadek cen kompensowanych ćwierćtusz wołowych, które przeciętnie można było nabyć po 13,12 zł/kg, o 3% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 4% taniej niż przed miesiącem. Jednocześnie był to poziom cen o 2% niższy niż przed rokiem.

 

 

Źródło: KOWR 

 

 

Partnerzy portalu 

 

    

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.