FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Sklep mięsny i jego misja - część I

Polacy uwielbiają mięso i wędliny. Ponad 90% Polaków deklaruje, że są mięsożercami. Choć grupa wegetarian i wegan z każdym rokiem się powiększa, szczególnie wśród najmłodszych generacji wiekowych, to i tak osób spożywających mięso regularnie w najbliższych latach znacząco nie ubędzie. Można spodziewać się jednak większej świadomości wśród konsumentów, którzy z całą pewnością będą spożywać mięso i wędliny coraz lepszej jakości, przywiązując ogromną wagę do dobrostanu zwierząt, ich karmienia i miejsca zakupu. 
 
Mięso i wędliny to produkty wyjątkowe, dlatego że pochodzą od żywych zwierząt – zasługują więc na szczególne traktowanie i szacunek. 
 
Podczas naszych podróży po Polsce chętnie odwiedzamy w różnych miejscach sklepy mięsne. Przyznam szczerze, że są sklepy oryginalne i wyjątkowe. Personel tam jest radosny, świadomy tego, co sprzedaje, potrafi profesjonalnie doradzić i obsłużyć klienta tak, że zakupy są przyjemnością.  
 
Jest też wiele sklepów zaniedbanych…
 
Wydaje się, że osoby obsługujące klientów są tam za karę. 
 
Stoisko mięsne może być nie tylko dochodowym biznesem, to także jedno z najważniejszych stoisk w sklepie i bardzo często jest jego wizytówką. 
 
Obecnie sprzedawane mięso i wędliny wydają się powszechne i łatwo dostępne, nie wspominając o jego cenie, która bardzo często jest niższa niż np. cena warzyw,  owoców czy też innych produktów spożywczych, co z pewnością wpływa na ich wyjątkowść. 
 
To, co w najbliższej przyszłości będzie liczyło się najbardziej to zaufanie do firm i produktów mięsnych, którego jest coraz mniej.  Nad tym aspektem producenci i sprzedawcy mięsa i wędliny powinni nieustannie pracować, by przetrwać na trudnym i konkurencyjnym rynku konsumenckim. 
 
Misją każdego dobrego sklepu czy stoiska mięsnego powinno być przede wszystkim oferowanie konsumentom jak najwyższej jakości mięsa i wędlin, tylko z pewnych i sprawdzonych źródeł oraz rzetelne informownie o produktach mięsnych i ich zastosowaniu w kuchni. 
 
To jakie produkty są sprzedawane w sklepie, świadczy przede wszystkim o właścicielu sklepu i sprzedawcach — ekspedientach, a następnie o producencie. Tak wynika z badań przeprowadzonych na podstawie wywiadów, przedstawicieli portau FirmyMiesne.pl.
 
Właściciel sklepu mięsnego powinien zwracać szczególną uwagę na produkty, które poleca klientom. Regularnie sprawdzić ich świeżość, wygląd, smak, zapach, skład, datę przydatności do spożycia, opinię o produkcie i producencie, temperaturę w chwili przyjęcia do sklepu oraz słuchać sugestii klientów, a także we właściwy sposób na nie reagować. 
 
Produkty mięsne są bardzo wrażliwe, gdyż szybko tracące swoją trwałość i są narażone na wiele zanieczyszczeń, w związku z tym powinny być: przechowywane, eksponowane, polecane, pakowane i podawane z nie mniejszą starannością, uwagą i szacunkiem niż produkty farmaceutyczne w aptece.  
 
Kluczowym etapem w całym łańcuchu jest przyjęcie mięsa i wędlin do sklepu oraz jego przechowywanie przed sprzedażą. Warto zwracać szczególną wagę na temperaturę, opakowanie i warunki w jakich mięso i wędliny zostały do sklepu dostarczone m.in. pojemniki, kartony. Wiele też o dostawcy lub producenci opowie nam poprzez ubiór, czystość samochodu, zachowanie kierowca, który dostarcza produkty.
 
 
 

Autor: Remigiusz Zagraba, Anna Filo - Zagraba

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.