FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Spadek cen żywca wieprzowego w Polsce i UE w 30.tygodniu 2018

Na rynku krajowym od dwóch tygodni tanieje żywiec wieprzowy. W dniach 23–29 lipca 2018 r. zakłady mięsne objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW kupowały świnie rzeźne przeciętnie po 4,62 zł/kg, o 2% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 1% taniej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była o 15% niższa niż w porównywalnym okresie 2017 r.

 Podobny kierunek zmian cen obserwowany był na rynku unijnym. W ostatnim tygodniu lipca br. za świnie rzeźne klasy E unijni dostawcy przeciętnie uzyskiwali 143,78 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu i miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku żywiec ten był o 15,5% tańszy.

Wśród największych unijnych producentów żywca wieprzowego niższe niż w Polsce ceny notowano m.in. w Belgii (118,90 EUR/100 kg), Holandii (126,39 EUR/100 kg) i we Francji (132,00 EUR/100 kg), a wyższe – m.in. w Niemczech (144,67 EUR/100 kg) i Hiszpanii (150,85 EUR/100 kg).

 

Źródło: KOWR

 

Partnerzy portalu

            

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.