FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Sprawozdanie Parlamentu Europejskiego ws. łańcucha dostaw żywności

Copa i Cogeca popierają projekt sprawozdania Parlamentu Europejskiego w sprawie planu Komisji Europejskiej na rzecz zwalczania nieuczciwych praktyk handlowych w łańcuchu dostaw żywności, by umożliwić producentom uzyskanie wyższych przychodów z rynku.

Przemawiając po spotkaniu z posłem do PE, Paolo De Castro, autorem sprawozdania Komisji Rolnictwa Parlamentu Europejskiego, sekretarz generalny Copa i Cogeca, Pekka Pesonen, powiedział: „Zdecydowanie popieramy prace posła De Castro w tym jakże ważnym temacie. Rolnicy otrzymują jedynie 23% wartości dodanej produktów rolnych, podczas gdy część zatrzymywana przez handlowców wynosi 53% i rośnie. Dochody rolników wynoszą zaledwie 46,5% średnich zarobków w innych sektorach gospodarki. Ich udział w euro wydawanym przez konsumentów musi się zwiększyć. Nie możemy już dłużej akceptować faktu, że inni odnoszą korzyści finansowe z nieuczciwych i nieetycznych praktyk biznesowych” - wyjaśnił Pesonen.

„Potrzebujemy przepisów obowiązujących na szczeblu UE, by rozwiązać ten problem, gdyż dostrzegamy, że samo podejście dobrowolne się nie sprawdza. Musimy również rozszerzyć zakres proponowanej dyrektywy i zapewnić ochronę wszystkim przedsiębiorstwom. Wniosek Komisji można jeszcze poprawić i zwiększyć jego zasięg, czego dokonał poseł De Castro w swoim sprawozdaniu” - podkreślił Pesonen.

 

Źródło: Copa Cogeca

 

Partnerzy portalu

 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.