FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Sytuacja na rynku drobiu w 38. tygodniu

W 38. tygodniu 2018 r. na polskim rynku w zbycie obniżyły się ceny zarówno tuszki kurcząt, jak i indyków. Tuszki kurcząt patroszonych sprzedawano średnio po 5,45 zł/kg, o 5% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 12% taniej niż przed miesiącem. Za tuszki indyków płacono średnio 8,69 zł/kg, o 1% mniej niż w poprzednim notowaniu, ale o 8% więcej niż miesiąc wcześniej. Ceny tuszek kurcząt były wyższe niż przed rokiem o 1%, a indyków tańsze o 4%.

 

Z kolei od połowy maja br. drożeją indyki, a ceny kurcząt brojlerów od trzech tygodni ulegają obniżkom. W okresie 17–23 września 2018 r., według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, za żywiec indyczy krajowym dostawcom średnio płacono 5,27 zł/kg, o 3% więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 8% więcej niż przed miesiącem. Kurczęta brojlery skupowano przeciętnie po 3,62 zł/kg, o 2% taniej niż w poprzednim notowaniu oraz o 3% taniej niż przed miesiącem. W odniesieniu do cen uzyskanych przed rokiem indyki były droższe o 5%, a kurczęta o 4%.

 

 

Źródło: KOWR 

 

 

 

Partnerzy portalu 

 

   

 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.