FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Sytuacja na rynku drobiu w 9. tygodniu 2019 r.

Na polskim rynku od końca stycznia br. utrzymuje się wzrost cen skupu żywca kurzego. W okresie 25.02 – 3.03.2019 r. firmy drobiarskie kupowały kurczęta brojlery średnio po 3,39 zł/kg wobec 3,38 zł/kg tydzień wcześniej. Cena kurcząt była o 6,5% wyższa niż przed miesiącem, ale o 1% niższa niż w analogicznym tygodniu 2018 r. Za indyki dostawcy uzyskiwali średnio  5,62 zł/kgo 2 gr/kg mniej niż w poprzednim tygodniu, ale o 2 gr/kg więcej niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku cena indyków była o 21% wyższa.

Tuszki kurczęce na przełomie lutego i marca 2019 r.  potaniały, a tuszki indyków podrożały. Tuszki kurcząt zbywano przeciętnie po 5,51 zł/kg, o 2% taniej niż w poprzednim notowaniu, ale o 16% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków średnio wynosiła 8,96 zł/kg i była o 1% wyższa niż tydzień wcześniej, ale o 3% niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku tuszki kurcząt potaniały o 3%, a tuszki indyków podrożały o 12%.

 

Źródło: KOWR 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.