FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Sytuacja na rynku wieprzowiny w tygodniu 22

W okresie 28.05 – 3.06.2018 r. półtusze wieprzowe zbywano średnio po 6,74 zł/kg, o 1% drożej niż w poprzednim tygodniu i o 2% drożej niż przed miesiącem. Cena półtusz była o 17%niższa niż rok wcześniej.

Wzrost cen półtusz niewątpliwie spowodowany jest drożejącym od trzech tygodni  żywcem na rynku krajowym. W analogicznym okresie tj. 28.05 –3.06.2018 r. zakłady mięsne objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW kupowały świnie rzeźne przeciętnie po 4,67 zł/kg, o 2% drożej niż w poprzednim tygodniu i o 4,5% drożej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była jednak o 17,5% niższa z porónywalnym tygodniem 2017 r.

Bardzo podobna sytuacja zmian cen obserwowana jest na rynku unijnym. Na przełomie maja i czerwca 2018 r. średnio w UE za żywiec wieprzowy kl. E dostawcy uzyskiwali 144,29 EUR za 100 kg, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu, o 2% więcej niż miesiąc wcześniej, ale o 18% mniej niż przed rokiem. W Polsce cena żywca tej klasy wyrażona w walucie unijnejśrednio wynosiła 142,24 EUR za 100 kg i była o 1% niższa niż średnio w UE. Najmniej za żywiec otrzymywali dostawcy z Belgii i Danii, a najwięcej – na Cyprze i w Portugalii.

 

Źródło: KOWR 

 

Partnerzy portalu 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.