FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Sytuacja na rynku wołowiny w Polsce i UW w 25. tygodniu

 

W trzecim tygodniu czerwca br. na polskim rynku utrzymymywała się tendencja spadkowa cen  za bydło rzeźne. Dostawcom płacono przeciętnie 6,84 zł/kg, o 1% mniej niż w poprzednim tygodniu i o 2% taniej niż przed miesiącem. Cena  żywca wołowego była jednak o 7% wyższa w odniesieniu do notowań sprzed roku.

Z kolei w krajach UE średnia cena zakupu bydła rzeźnego klasy R3 wynosiła 377,35 EUR/100 kg i była nieznacznie (o 0,4%) niższa niż przed tygodniem i miesiącem, ale o 1% wyższa niż przed rokiem. Cena polskiej wołowiny tej klasy ukształtowała się na poziomie 329,34 EUR/100 kg, o 13% niższym od średniej ceny w UE. Niższe niż w Polsce ceny bydła rzeźnego notowano jedynie na Łotwie (271,08 EUR/100 kg) i Litwie(313,18 EUR/100 kg).

 

Źródło: KOWR 

 

Partnerzy portalu

 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.