FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Szynka tradycyjna, małopolskie - Zakład Produkcji Mięsno-Wędliniarskiej Marek Florczak

Niewątpliwym sukcesem Zakładu Produkcji Mięsno-Wędliniarskiej Marek Florczak, jest fakt, iż udało się zbudować firmę rodzinną, w której równie ważna jest jakość produktów, tradycja i zadowolenie klientów. „Dzisiejszy konsument zorientowany w realiach rynku poszukuje wędlin naturalnych. To czas powrotu do produktów wyrabianych tak, jak dawniej, do swojskich wędlin z babcinej spiżarni. Takie wyroby są produkowane przez małe rodzinne masarnie, które tajniki produkcji szynki, kiełbasy przekazują z pokolenia na pokolenie”- mówi właściciel zakładu, Marek Florczak z województwa małopolskiego.

Remigiusz Zagraba: Zakład Mięsny Marek FLORCZAK istnieje na rynku już od ponad siedemdziesięciu lat. Czy mógłby Pan powiedzieć coś więcej o jego historii?

Marek Florczak: Zamiłowanie do wyrobu wędlin ciągnie się w naszej rodzinie od pokoleń. Zakład został założony w latach 30 ubiegłego stulecia przez mojego ojca. W latach pięćdziesiątych firma została przekształcona w przedsiębiorstwo państwowe i do rodziny Florczaków wróciła dopiero w 1990 roku, gdzie została poddana gruntownej modernizacji.

R.Z.: Firma, którą Pan kieruje otrzymała wiele dyplomów i wyróżnień. Wdrożyliście także nowoczesne systemy zarządzania firmą oraz jakością. Które z nich są dla Państwa najważniejsze?

M.F.: Zakład został dwukrotnie laureatem konkursu „Firma Roku” oraz otrzymał nominację Marszałka Województwa Małopolskiego do ogólnopolskiego konkursu „AGRO POLSKA”. Wdrożono nowoczesne systemy zarządzania HACCAP oraz ISO. Stale inwestujemy w rozwój zakładu, posiadany nowoczesne hale masarskie, odpowiadające wszystkim standardom Unii Europejskiej.

R.Z.: Jaki produkt obecnie produkowany jest wizytówką i dumą firmy Marka Florczaka? 

M.F.: Wszystkie produkty są wyjątkowe, a także unikatowe, dzięki tradycyjnym recepturom i naturalnym składnikom, na których bazuje się w trakcie produkcji, a finalny wyrób zawsze jest najwyższej jakości. Jednak flagowym produktem zakładu, który posiada najbogatszą historię jest szynka tradycyjna, oparta na dawnych recepturach i naturalnych składnikach.

R.Z.: Dzisiaj w sklepach dostępnych tysiące rodzajów szynek. Dlaczego szynka tradycyjna z masrni Marka Florczaka jest jednak wyjątkowa ?

M.F.: Szynka tradycyjna przygotowywana jest z mięsa wieprzowego, skrupulatnie oddzielonego od kości oraz pozbawionego tłuszczu. W procesie peklowania mięso leżakuje w solance tradycyjnej z dodatkiem wywaru z ziół przez okres 30 dni. Kolejnym etapem jest kształtowanie i obwijanie szynki przez przędzę wędzarniczą. Dzięki temu szynka jest gotowa do dalszej obróbki termicznej. Ostatnią fazę stanowi wędzenie w wędzarniach naturalnych opalanych drewnem liściastym, takim jak bukiem, olchą czy czereśnią. 

Zakład Produkcji Mięsno-Wędliniarskiej Marek Florczak

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.