FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Szynka tradycyjna, małopolskie - Zakład Produkcji Mięsno-Wędliniarskiej Marek Florczak

Niewątpliwym sukcesem Zakładu Produkcji Mięsno-Wędliniarskiej Marek Florczak, jest fakt, iż udało się zbudować firmę rodzinną, w której równie ważna jest jakość produktów, tradycja i zadowolenie klientów. „Dzisiejszy konsument zorientowany w realiach rynku poszukuje wędlin naturalnych. To czas powrotu do produktów wyrabianych tak, jak dawniej, do swojskich wędlin z babcinej spiżarni. Takie wyroby są produkowane przez małe rodzinne masarnie, które tajniki produkcji szynki, kiełbasy przekazują z pokolenia na pokolenie”- mówi właściciel zakładu, Marek Florczak z województwa małopolskiego.

- Pański zakład istnieje na rynku już od ponad siedemdziesięciu lat. Czy mógłby Pan powiedzieć coś więcej o jego historii?

Zamiłowanie do wyrobu wędlin ciągnie się w naszej rodzinie od pokoleń. Zakład został założony w latach 30 ubiegłego stulecia przez mojego ojca. W latach pięćdziesiątych firma została przekształcona w przedsiębiorstwo państwowe i do rodziny Florczaków wróciła dopiero w 1990 roku, gdzie została poddana gruntownej modernizacji.

- Firma, którą Pan kieruje otrzymała wiele dyplomów i wyróżnień. Wdrożyliście także nowoczesne systemy zarządzania firmą oraz jakością. Które z nich są dla Was najważniejsze?

Zakład został dwukrotnie laureatem konkursu „Firma Roku” oraz otrzymał nominację Marszałka Województwa Małopolskiego do ogólnopolskiego konkursu „AGRO POLSKA”. Wdrożono nowoczesne systemy zarządzania HACCAP oraz ISO. Stale inwestujemy w rozwój zakładu, posiadany nowoczesne hale masarskie, odpowiadające wszystkim standardom Unii Europejskiej.

- Który z produktów obecnie produkowanych, określiłby Pan jako produkt sztandarowy?

Wszystkie produkty są wyjątkowe, a także unikatowe, dzięki tradycyjnym recepturom i naturalnym składnikom, na których bazuje się w trakcie produkcji, a finalny wyrób zawsze jest najwyższej jakości. Jednak flagowym produktem zakładu, który posiada najbogatszą historię jest szynka tradycyjna, oparta na dawnych recepturach i naturalnych składnikach.

- Co sprawia, że jest ona taka wyjątkowa?

Szynka tradycyjna przygotowywana jest z mięsa wieprzowego, skrupulatnie oddzielonego od kości oraz pozbawionego tłuszczu. W procesie peklowania mięso leżakuje w solance tradycyjnej z dodatkiem wywaru z ziół przez okres 30 dni. Kolejnym etapem jest kształtowanie i obwijanie szynki przez przędzę wędzarniczą. Dzięki temu szynka jest gotowa do dalszej obróbki termicznej. Ostatnią fazę stanowi wędzenie w wędzarniach naturalnych opalanych drewnem liściastym, takim jak bukiem, olchą czy czereśnią. 

Zakład Produkcji Mięsno-Wędliniarskiej Marek Florczak

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.