FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Targi w Montrealu

W dniach 2-4 maja 2018 r. w Montrealu odbyły się targi SIAL CANADA 2018. Jest to największa impreza wystawiennicza branży rolno-spożywczej w Kanadzie. Polskie produkty były prezentowane na trzech dużych stoiskach. Łącznie w targach wzięło udział 16 polskich wystawców.

Polskie produkty prezentowane były na stoisku narodowym KOWR, stoisku kampanii informacyjno-promocyjnej „Rozsmakuj się w Europie” i stoisku województwa pomorskiego, a także na stoiskach indywidualnych polskich firm zainteresowanych eksportem na rynek kanadyjski.

W targach SIAL CANADA uczestniczyło ogółem około 1000 wystawców. W ramach targów swoją ofertę zaprezentowali również przedstawiciele branży technologii żywności i sprzętu spożywczego (SET CANADA).

W dniu 2 maja br. miało miejsce oficjalne otwarcie polskiego stoiska narodowego KOWR, w którym uczestniczył Dariusz Wiśniewski – Konsul Generalny RP w Montrealu. Na stoisku KOWR swoją ofertę przedstawiło 5 firm reprezentujących:

  • przekąski z dojrzewającego fileta z kurczaka,
  • mieszanki bezglutenowe, pancake, naleśniki, gofry w proszku,
  • owoce i warzywa suszone, soki NFC, koncentraty i słodycze,
  • skrobię ziemniaczaną natywną, maltodekstrynę, glukozę krystaliczna, białko ziemniaczane (paszowe), płatki ziemniaczane, ziemniaczane syropy glukozowe,
  • produkty ze zbóż ekspandowanych i produkty BIO.

Oferta eksportowa polskich wystawców cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Produkty jednego z wystawców, firmy EWA-BIS Sp. z o.o., zdobyły wyróżnienie w towarzyszącym targom konkursie SIAL INNOVATION, którego celem jest wypromowanie innowacyjnych produktów branży spożywczej.

Targom towarzyszyła misja gospodarcza polskich przedsiębiorców zorganizowana przez KOWR we współpracy z Zagranicznym Biurem Handlowym w Toronto. Przedsiębiorcy mieli możliwość zapoznania się z asortymentem oraz cenami produktów żywnościowych dostępnych na rynku kanadyjskim dzięki udziałowi w objeździe po punktach sprzedaży detalicznej (tzw. store-check). Uczestnicy misji gospodarczej odwiedzili m.in. kandyjski hipermarkiet Provigo oraz sklepy w centrum handlowym Alexis Nihon Shopping Mall (m.in. IGA, DOLLARAMA, SAQ, Marché Adonis).

Ponadto w dniu 1 maja br. w Konsulacie Generalnym RP w Montrealu zostało zorganizowane seminarium nt. kanadyjskiego rynku rolno-spożywczego i kultury biznesowej, rozmowy B2B z lokalnymi przedsiębiorcami, a także spotkanie networkingowe.

 

Źródło: KOWR 

 

Partnerzy portalu 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.