FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Tendencje cenowe na rynku drobiu w 26. tygodniu 2019 roku

W ostatnim tygodniu czerwca 2019 roku na polskim rynku odnotowano niewielki wzrost (o 0,4%) cen kurcząt brojlerów, za które hodowcy otrzymywali średnio 3,47zł/kg. Był to poziom cen zbliżony do notowanego przed miesiącem, ale już o 2% niższy niż przed rokiem. Indyki skupowano w tym okresie po 5,64zł/kg wobec 5,63 zł/kg z poprzedniego notowania. Cena żywca indyczego była o blisko 1% wyższa w porównaniu do zeszłego miesiąca i o 23% wyższa niż w roku ubiegłym.

W dniach 24–30.06.2019r. za tuszki kurcząt patroszonych płacono 5,49zł/kg, czyli o 3% więcej niż w poprzednim tygodniu i o 2% więcej niż w maju. Cena tuszek indyków kształtowała się na poziomie 9,05 zł/kg, o 1% niższym w porównaniu do zeszłego tygodnia i niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań z 2018 roku tuszki kurcząt patroszonych były o 8,5% tańsze, a tuszki indyków – aż o 14% droższe.

 

Źródło: KOWR

 

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.