FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Tradycyjne potrawy z gęsiny w restauracji „Gąska” z Krakowa

„Mięso z gęsi powinno być przede wszystkim świeże. Gęś powinna być młoda, nie przerośnięta.”

 

Wywiadu na temat sztandarowych dań, tego jakie powinno być idealne mięso z gęsi oraz warunków udanej współpracy z dostawcami udzielili właściciele restauracji Kuchnia Polska „Gąska” – Aleksandra Rakoczy, Bożena Podobińska i Piotr Krawiec.

 

Kuchnia Polska „Gąska” to nowo powstała restauracja w centrum Krakowskiego Podgórza. Skąd pomysł na taki kierunek kulinarny?

Jako właściciele nowej restauracji w Krakowie, jesteśmy zwolennikami kuchni polskiej i popieramy wszystko co z Polską związane. Dlaczego gęsina? Ponieważ została już dawno zapomniana. Pojawia się na stołach okazjonalnie, głównie na święto Marcina w listopadzie. Gęsina znana jest w Polsce od dawna, natomiast jej popularność spadła. W smaku jest wyśmienita, a przede wszystkim zdrowa. Specjalnością restauracji, jak sama nazwa wskazuje, jest gęsina podawana między innymi jako pierś z gęsi marynowana w trawie żubrowej lub udko gęsie z sosem z grzybów leśnych. Największą popularnością cieszą się jednak pierogi z gęsiną.

 

Które z dań poleciliby Państwo jako danie główne serwowane podczas zorganizowanego spotkania biznesowego i dlaczego?

Jako przystawkę proponujemy pasztet z gęsi na konfiturze z czerwonej cebuli z żurawiną, podawany z obwarzankiem  krakowskim.  Bulion z gęsi jako zupa, a na danie główne pierś z gęsi marynowana w trawie żubrowej lub udko gęsie z sosem z grzybów leśnych. Są to wyjątkowe, tradycyjne potrawy z gęsiny, które na pewno zachwycą swoim smakiem każdego.

 

Jakie powinno być mięso z gęsi, aby spełniło Państwa oczekiwania?

 

Mięso z gęsi powinno być przede wszystkim świeże. Gęś powinna być młoda, nie przerośnięta. Jest wiele gatunków gęsi domowej, my preferujemy gęś tak zwaną owsianą – karmi się ją prawie wyłącznie paszami zielonymi, a przez trzy ostatnie tygodnie karmiona jest owsem. Najsmaczniejsze jest mięso gęsi ze sztuk młodych, ważących 3–4 kg.

 

Czy oprócz gęsiny w menu znajdują się potrawy z innych rodzajów mięs? Jakich?

...

Jaki dostawca ma szansę na współpracę z Państwem? Czym się powinien charakteryzować?

...

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.