FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Urządzenia do wyposażenia sklepów i zakładów - rozmowa z Robertem Kokoszą z firmy Novitus

Remigiusz Zagraba: Novitus jest liderem na rynku w dostarczaniu rozwiązań technologicznych wspomagających handel, usługi i logistykę. Jakie urządzenia posiadacie Państwo w ofercie? Które można stosować w branży mięsnej?

Robert Kokosza: Novitus jest jednym z największych producentów urządzeń fiskalnych w Polsce. Produkcja i sprzedaż urządzeń fiskalnych stała się platformą, na której firma buduje inne aktywności. Obecnie strategią firmy jest dostarczanie systemów wspomagających pracę handlu, logistyki i przemysłu. Novitus oferuje szereg systemów i urządzeń z zakresu automatycznej identyfikacji, ważenia, znakowania produktów czy też gromadzenia i przetwarzania danych.
Składnikami systemów są: czytniki kodów kreskowych, kolektory danych, drukarki etykiet, wagi kontrolne i etykietujące, terminale wagowe, automaty ważąco-etykietujące, klasyfikatory masy, detektory metali i wiele innych urządzeń wspomagających realizację procesu produkcji w zakładach produkcyjnych, jak również procesu sprzedaży w sklepach. Dopełnieniem oferty są sieci radiowe i oprogramowanie.
Praktycznie wszystkie produkty oferowane przez Novitus znajdują zastosowanie w branży mięsnej czy to w zakładach produkcyjnych, czy też w sklepach firmowych. Oczywiście istnieje zasadnicza różnica pomiędzy urządzeniami przeznaczonymi do pracy w zakładach produkcyjnych i w placówkach handlowych. Urządzenia przeznaczone do pracy w zakładach mięsnych są wykonane w standardzie przemysłowym i odznaczają się dużą wydajnością i trwałością, są przystosowane do pracy w trudnych warunkach (niska temperatura, duża wilgotność).

R.Z.: Jedną z głównych gałęzi produktowych oferowanych przez firmę są urządzenia ważące. Które zaproponowałby Pan zakładom mięsnym, a które sklepom mięsnym?

R.K.: W czasach „życia w biegu” oraz wciąż rosnącej konsumpcji coraz więcej produktów żywnościowych jest porcjowana i pakowana hermetycznie. Tendencja ta jest widoczna szczególnie w przemyśle mięsnym. Na liniach produkcyjnych mają zastosowanie wagi dynamiczne tak zwane wagi kontrolne czy klasyfikatory masy. Urządzenia te służą do automatycznej kontroli masy kolejnych porcji produktu (urządzenie NOVITUS CW-4000) lub do klasyfikacji produktu – sortowania produktów według kryteriów masy (urządzenia NOVITUS GW-4000). Ponadto NOVITUS oferuje urządzenia ważąco-etykietujące LS-4000 służące do ważenia, drukowania etykiet i naklejania tych etykiet na produkty. Dopełnieniem procesu kontroli produktów są wykrywacze metali sprawdzające wszystkie produkty czy nie zawierają drobinek metali. Wszystkie urządzenia do przemysłu są dostępne w różnych konfiguracjach zależnie od wielkości i rodzaju produktów, wymogów związanych z etykietowaniem czy kontrolą masy. NOVITUS oferuje też urządzenia i rozwiązania dedykowane, które są projektowane i wykonywane zgodnie z wymaganiami klienta.

W sklepach firmowych mają zastosowanie urządzenia fiskalne, wagi kalkulacyjne, etykietujące, pomostowe i do boksów kasowych. Do usprawnienia pracy sklepu są też niezbędne czytniki kodów kreskowych, kolektory danych systemy POS sieci bezprzewodowe i wiele innych urządzeń. Jako wyposażenie sklepów bardzo popularne są kasy fiskalne NEXT z ekranem dotykowym, drukarki fiskalne HD, wagi etykietujące M-525DB, wagi do boksów kasowych KS-400, czytniki kodów kreskowych Magellan2300QS Light. Z reguły Novitus oferuje szeroką gamę urządzeń najlepszych marek m.in.: Datalogic, Zebra, DIBAL, CipherLab, TSC. Dopełnieniem oferty jest oprogramowanie PC Market do zarządzania placówkami handlowymi.

R.Z.: W jakich województwach znajdują się punkty sprzedaży oraz obsługa serwisowa firmy Novitus?

RK.: Sprzedaż urządzeń na potrzeby wyposażenia placówek handlowych Novitus realizuje głównie poprzez sieć autoryzowanych partnerów handlowo-serwisowych. Na terenie całej Polski firma ma kilkuset partnerów handlowych, tak że w każdym mieście w Polsce można znaleźć punkt sprzedaży z logiem Novitus oferujący: kasy fiskalne, wagi, czytniki kodów kreskowych, kolektory danych, systemy POS i oprogramowanie.
W przypadku rozwiązań oferowanych do przemysłu NOVITUS prowadzi sprzedaż bezpośrednią zorientowaną na projekty. Sprzedaż taką realizują wyspecjalizowani handlowcy, których zadaniem jest uzgodnienie z klientem zakresu projektu, doradztwo w zakresie doboru poszczególnych składników projektu (urządzenia i oprogramowanie) i finalnie sprzedaż rozwiązania
Kanał sprzedaży (sprzedaż przez partnerów handlowych czy sprzedaż bezpośrednia) determinuje też sposób świadczenia gwarancyjnych i pogwarancyjnych usług serwisowych.
W przypadku sprzedaży urządzeń na potrzeby placówek handlowych serwis świadczą głównie partnerzy handlowi Novitus. Tylko w przypadkach napraw zastrzeżonych dla producenta lub napraw bardziej skomplikowanych, urządzenia trafiają do centrów serwisowych Novitus w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Dąbrowie Górniczej czy też do serwisu centralnego w Nowym Sączu
W przypadku bezpośredniej sprzedaży rozwiązań dla przemysłu NOVITUS posiada wyspecjalizowane służby techniczne, które świadczą usługi serwisowe na terenie całego kraju, bezpośrednio u klienta.

R.Z.: Jakie nowości produktowe w Państwa firmie zostały wprowadzone w ostatnim czasie ?

R.K.: W zakresie przemysłu NOVITUS stawia na wydajność, dlatego w ostatnim czasie wprowadził do oferty nową gamę ręcznych zestawów ważąco etykietujących (LP300 HSML3000HS), automatów ważąco-etykietujących (LS4000HS), dynamicznych wag kontrolnych (CW4000HS), klasyfikatorów masy (GW4000HS) w wersji „High Speed” zwiększającymi wydajność pracy nawet o 50% w stosunku do standardowych urządzeń serii 4000.

W zakresie urządzeń na wyposażenie placówek handlowych działania firmy NOVITUS idą w kierunku poszerzenia funkcjonalności tradycyjnych wag. Rezultatem tych działań są wagi z ekranami dotykowymi. W tym zakresie NOVITUS ma do zaproponowania ekonomiczne wagi serii D-900 z 12,1-calowym ekranem dotykowym dla obsługi i tej samej wielkości standardowym ekranem dla klienta. Wagi serii D-900 to połączenie wagi z dedykowaną elektroniką z dużymi ekranami graficznymi. Zastosowanie „dotyku” w wadze ułatwia obsługę wagi (nieograniczona ilość klawiszy bezpośrednich, możliwość konfiguracji własnego panelu obsługi oraz łatwe programowanie i obsługa). Ponadto zastosowanie dużego ekranu dla klienta umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym reklam i informacji o produktach.
Kolejnym krokiem na drodze rozwoju i poszerzania funkcjonalności wag są wagi komputerowe CS-1100. Są to wagi zbudowane na podstawie architektury komputerowej (standardowa płyta główna, dysk), ekran dotykowy 15 cali dla obsługi i tej samej wielkości standardowy ekran dla klienta. Wagi są dostępne w dwóch wariantach: z zainstalowaną aplikacją użytkownika oraz z architekturą otwartą gdzie użytkownik może sobie zainstalować własną aplikację sprzedażową.
Wagi CS-1100 to prawdziwe komputery z nieograniczoną bazą danych, możliwością wyświetlania reklam graficznych i filmów reklamowych.

 

NOVITUS

                    telefon: 18 444 00 20            e-mail:wagi@novitus.pl               www: novitus.pl
 
 
 
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.