FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Wieprzowina w 37. tygodniu 2018 r.

W okresie  10–16.09.2018 r.  zakłady mięsne w Polsce sprzedawały półtusze wieprzowe o 3,5 % taniej niż w tygodniu poprzednim i uzyskiwali średnio do 7,04 zł/kg. Półtusze były o 1% tańsze niż przed miesiącem oraz o 10% tańsze niżprzed rokiem.

Korekta ta była wynikiem spadków ceny w skupie trzodu chlewnej. Na polskim rynku w dniach 10–16.09.2018 r.zakłady objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW kupowały trzodę chlewną przeciętnie po 4,75 zł/kg, o 4% taniej niż w poprzednim tygodniu i o 3% taniej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była również o 13% niższa niżprzed rokiem.

Analogiczna sytuacja była obserwowana również w większości krajów UE. W drugim tygodniu września br. unijni dostawcy za świnie rzeźne klasy E uzyskiwali średnio 147,08 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej. Było to o 2% mniej niż tydzień i miesiąc wcześniej oraz o 12% mniej niż w analogicznym okresie 2017 r. 

Cena żywca wieprzowego w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 144,21 EUR/100 kg i była o 2% niższa niż średnio w UE. Taniej niż w Polsce świnie rzeźne kupowano m.in. w Holandii (126,90 EUR/100 kg), Danii (132,38 EUR/100 kg), Francji (140,00 EUR/100 kg), a drożej – m.in. w Niemczech (150,75 EUR/100 kg) i Hiszpanii (152,03 EUR/100 kg).

 

Źródło: KOWR 

 

Partnerzy portalu 

  

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.