FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Wieprzowina w 9. tygodniu 2019 r. zyskiwała na wartości

W okresie 25.02 – 3.03.2019 r. zakłady mięsne w Polsce, objęte Zintegrowanym Systemem Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW trzodę chlewną skupowały średnio po 4,23 zł/kgo 2 gr/kg drożej niż tydzień wcześniej oraz o 3%drożej niż w końcu stycznia br. Jednocześnie cenatego żywca była o 11% niższa niż przed rokiem.

Wzrost cen żywca wieprzowego notowany jest również w większości krajów Unii Europejskiej. W tym samym okresie tj. 25.02 – 3.03.2019 r. średnia cena świń rzeźnych klasy E w UE wynosiła 137,23 EUR/100 kg i była o 0,6% wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 2% wyższa niż przed miesiącem, ale o 8% niższa niż przed rokiem. W Polsce cena żywca wieprzowego tej klasy wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie128,83 EUR/100 kg, o 6% niższym od średniejceny w UE, o 11% niższym niż w Niemczech, o 5% niższym niż w Hiszpanii oraz o1% niższym niżw Danii. Jednocześnie cena w Polsce była o 2% wyższa niż w Holandii.

 

Źródło: KOWR 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.