FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Wwóz świń i wieprzowiny do Federacji Rosyjskiej

W dniu 5.12.2017 r. rosyjska służba weterynaryjna poinformowała Komisję Europejską, że zezwala na dostawy do Federacji Rosyjskiej żywych świń, produktów pochodzących z uboju świń, mięsa wieprzowego i produktów zawierających mięso wieprzowe z całego terytorium Unii Europejskiej, z wyjątkiem Sardynii i terytoriów administracyjnych państw członkowskich UE dotkniętych ASF (w przypadku Polski wyłączone zostały województwa warmińsko-mazurskie, lubelskie, mazowieckie i podlaskie).

Dodatkowo w przypadku produktów wieprzowych poddanych obróbce gwarantującej zniszczenie wirusa ASF zostały one dopuszczone do eksportu z całego terytorium Unii Europejskiej.

Utrzymany został czasowy zakaz tranzytu żywych świń przeznaczonych dla odbiorców w Federacji Rosyjskiej przez w/w terytoria administracyjne dotknięte ASF, a także tranzytu przez terytorium Federacji Rosyjskiej żywych świń pochodzących ze wskazanych terytoriów administracyjnych.

Pomimo zniesienia powyższych zakazów do dnia 31.12.2018 r obowiązuje rosyjskie embargo na produkty spożywcze.

Źródło: GIW