Mięso pod kontrolą, czyli rozwiązania logistyczne dla branży przetwórczej - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Mięso pod kontrolą, czyli rozwiązania logistyczne dla branży przetwórczej

Schoeller Allibert od ponad sześciu dekad projektuje i tworzy pojemniki dla różnych sektorów przemysłu. Ważnym ogniwem oferty firmy są opakowania zwrotne z tworzyw sztucznych dla branży spożywczej. Sprawdźmy, w jaki sposób te produkty mogą zwiększyć wydajność logistyki i obniżyć koszty w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem mięsnym.

Najwyższe standardy w trosce o specyficzne potrzeby

Świeżość, smak i wartości odżywcze są oczkiem w głowie każdego producenta żywności. O tym, jak ambitnym założeniem jest utrzymanie wszystkich trzech parametrów w procesie wytwarzania i sprzedaży, wiedzą najlepiej przedsiębiorcy operujący na rynku spożywczym. Poprzeczkę podwyższa fakt, że na finalną jakość wyrobów ma wpływ nie tylko sposób hodowli lub rodzaj upraw, ale także to, w jaki sposób produkty i półprodukty spożywcze będą przechowywane i przewożone. Błąd w tej sztuce może obrócić wniwecz nawet największe starania na wcześniejszych etapach. Aby nie dopuścić do tego czarnego scenariusza, potrzeba rozwiązań logistycznych uwzględniających specyfikę sektora przetwórstwa żywności. Wiedzą o tym inżynierowie Schoeller Allibert projektujący opakowania zwrotne z myślą o finalnym odbiorcy i jego potrzebach. Dobre zrozumienie tych ostatnich ułatwia kooperacja z Klientami na etapie koncepcyjnym, która jest domeną wielu produktów figurujących w katalogu Schoeller Allibert. Takie podejście doceniają managerowie z różnych branż: automotive, chemicznej czy handlu detalicznego. Ważny segment asortymentu Schoeller Allibert stanowią opakowania wielokrotnego użytku dla branży spożywczej, w tym pojemniki, palety i skrzyniopalety adresowane do branży mięsnej. Przyjrzyjmy się bliżej ich specyfice.

Pojemniki na mięso – trwałość obniża koszty

Rosnące standardy higieniczne i oczekiwania sprzedawców sprawiają, że organizacja efektywnej logistyki w branży spożywczej stanowi nie lada wyzwanie. Jej oś powinny stanowić trwałe opakowania, które nie tylko zniosą trudy codziennego użytkowania, ale także będą ergonomiczne i łatwe do utrzymania w czystości. Stosowanie opakowań z mniej wytrzymałych materiałów przekłada się na zwiększenie kosztów związanych z częstą wymianą pojemników lub ich serwisowaniem.

Schoeller Allibert, jak na jednego ze światowych potentatów w swojej branży przystało, proponuje producentom wyrobów mięsnych wytrzymałe pojemniki, skrzynki i palety zwrotne. Ich zastosowanie może przenieść spedycję na wyższy poziom, co będzie miało swoje odzwierciedlenie w budżecie. Do produkcji wspomnianych pojemników zostały wykorzystane tworzywa sztuczne o najwyższej jakości, atestowane do kontaktu z żywnością i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. W tej kategorii prym wiodą m.in. skrzynki Bicolor, skrzyniopaleta Big Box oraz paleta H1, choć cały zakres oferty jest oczywiście zdecydowanie szerszy.

Trzy jokery w talii Schoeller Allibert

Bicolor to seria pojemników gniazdowalnych dostępnych w dwóch wariantach – z ażurowymi ścianami i podstawą oraz bez otworów. Pojemniki z perforacjami zapewniają lepszą cyrkulację powietrza oraz szybsze odparowywanie wilgoci, co może mieć kluczowe znaczenie w transporcie i przechowywaniu mięsa. Gama Bicolor została zrobiona z tworzyw atestowanych do kontaktu z jedzeniem, które dodatkowo zapewniają dobrą ochronę ładunkowi z uwagi na swoją trwałość. Niekwestionowanym atutem tego rozwiązania jest gniazowalność, o której jeszcze wspomnimy.

Skrzyniopaleta Big Box została zaprojektowana do pracy z większymi ładunkami. Duża pojemność (610 l.), odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne oraz bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością sprawiają, że Big Box jest rozwiązaniem dla firm prowadzących logistykę na dużą skalę. Warto odnotować, że ten produkt jest dostępny w dwóch wersjach podstawy: z płozami i ze stopami.

Cechą wspólną trzech bohaterów tego fragmentu jest łatwość utrzymania w czystości. Materiały użyte do ich budowy są odporne na detergenty, czyszczenie mechaniczne i, co oczywiste, nie przyjmują wilgoci. Wszystko to sprawia, że zachowanie wysokiego poziomu higieny pojemników i ładunków nie jest dużym wyzwaniem. Tę właściwość posiada również paleta H1. Jej perforowana podstawa zapobiega przegrzewaniu się ładunków. H1 posiada atest do przewożenia i składowania żywności, a także może pochwalić się świetnym udźwigiem (850 kg) przy niskiej wadze własnej (18 kg). Przedstawione pojemniki i palety do przewozu mięsa posiadają możliwość umieszczania tagów RFID oraz etykiet, umożliwiających śledzenie losów ładunku i identyfikację jego właściciela. To jedna z cech, które sprawiają, że opakowania nadają się do wykorzystania w zautomatyzowanych systemach logistycznych.

Poultry cage i Maximeat – dodatkowe wsparcie

Uzupełnieniem oferty Schoeller Allibert jest Poultry cage, czyli innowacyjny pojemnik do transportu żywych kurczaków, kuropatw czy indyków. Skrzynka jest lekka, ergonomiczna, otwierana w dwóch płaszczyznach, przez co ułatwia pracę hodowcom drobiu i podnosi bezpieczeństwo zwierząt. Poultry cage jest alternatywą dla tradycyjnych metalowych klatek. Portfolio uzupełnia rodzina pojemników Maximeat, stworzona z myślą o handlu detalicznym wyrobów mięsnych.

Optymalizacja łańcuchów dostaw dzięki gniazodwalności

Kluczem do sukcesu logistyki – rozumianego jako utrzymanie wysokiej skuteczności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów – jest gniazodwalność pojemników zwrotnych z tworzyw sztucznych. Ta cecha pozwala na znaczną redukcję zapotrzebowania na przestrzeń w transporcie zwrotnym. Dzięki wkładaniu pustych opakowań jeden do drugiego, firmy mogą wymiernie zmniejszyć koszty transportu zwrotnego. Zyskuje także środowisko, bo mniej ciężarówek na drogach to niższa emisja CO2 i innych szkodliwych gazów do atmosfery. Gniazdowlaność wykorzystuje się też do optymalizowania przestrzeni magazynowej, co jest drugim polem do popisu jeśli chodzi o cięcie kosztów.

Certyfikowana jakość

Wyroby Schoeller Allibert mogą poszczycić się wieloma certyfikatami potwierdzającymi ich funkcjonalność i bezpieczeństwo. Na przykład wspomniana paleta H1 posiada certyfikaty GS i GS1. Ale to jeszcze nie koniec wyróżnień. Liczne nagrody dla asortymentu Schoeller Allibert nie powinny dziwić, bowiem sama firma uzyskała odznaczenia potwierdzające spełnianie norm bezpieczeństwa produktów spożywczych (ISO: ISO 22000 : 2005) oraz standardów zarządzania jakością (ISO 9001 : 2008).

Przedsiębiorcy zainteresowani pojemnikami i paletami wspomnianymi w artykule lub dedykowanymi rozwiązaniami, szytymi na miarę konkretnego projektu biznesowego, mogą zapytać o szczegóły współpracy i specyfikację wybranych opakowań polskiego doradcę Schoeller Allibert. Taka konsultacja z pewnością przybliży pełen potencjał tego typu rozwiązań i może rzucić nowe światło na zarządzanie logistyką w każdej firmie zajmującej się przetwórstwem mięsa.

 


SCHOELLER ALLIBERT Sp. z o.o.

telefon: 00 48 32 283 13 10, 

e-mail: info.poland@schoellerallibert.com,

 

 

Autor: Materiał promocyjny firmy Schoeller Allibert
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.