FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Projekt objaśnień dotyczących uproszczeń dla podatników CIT i PIT.

25 lipca opublikowany został projekt objaśnień dotyczący ułatwień dla podatników CIT i PIT. Jest on zbiorem przepisów administracyjnych polegających w dużej mierze na ograniczeniu zbędnej biurokracji.

Poniżej znajduje się zestawienie wprowadzonych zmian:

  • Termin wyboru formy opodatkowania działalności gospodarczej (19% lub ryczałt) został wydłużony. Obecnie jest nim 20 dzień miesiąca następującego po miesiącu, w którym podatnik otrzymał pierwszy przychód. Wcześniej był to termin 20 stycznia roku podatkowego.

  • W przypadku, kiedy jeden z małżonków chce opodatkować w całości najem mieszkania, które jest wspólnota majątkową, jest uprawnony do złożenia samemu oświadczenie o takim wyborze, bez konieczności uwzględniania podpisu małżonka. Do tej pory oba podpisy były wymagane.

  • Wyboru ryczałtu do opodatkowania dochodów z najmu (zamiast skali) dokonuje się wpłacając pierwszą zaliczkę na zasadach ryczałtowych. Niewymagane jest składanie osobnego oświadczenia.

Jak również:

  • Wybór sposobu ustalania różnić kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości;

  • Wybór wpłacania zaliczek kwartalnych/uproszczonych;

  • Wybór prowadzenia ksiąg rachunkowych (PIT);

  • Wybór roku podatkowego innego niż rok kalendarzowy (CIT);

dokonuje się w zeznaniu rocznym (bez uprzedniego powiadamiania Urzędu Skarbowego oddzielnym pismem).

Split payment vs kontrahenci zagraniczni

„Biała księga’’ to lista, która ma zawierać informacje o podatnikach VAT w Polsce tz. ich dane, numer VAT czy rachunki bankowe. Jednak trzeba zaznaczyć, że dotyczy to rachunków bankowych, które są/będą zgłaszane do polskich urzędów skarbowych, przy rejestracji na cele podatkowe.

W rezultacie, w przypadku gdy  kontrahent zagraniczny nie jest zarejestrowany na potrzeby VAT w Polsce, płatności realizowane na jego rzecz nie będą wchodzić w zakres regulacji w zakresie ,,białej księgi’’. Oznacza  to, że aby móc zaliczyć do KUP daną płatność, nie będą Państwo zobowiązani do wcześniejszej weryfikacji rachunku należącego do kontrahenta w miejscu jego rejestracji np. w USA.

 

Źródło: http://bpcc.org.pl

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.