FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Izabella Wójcik z firmy Brucha, rozmowa o magazynach, chłodniach i mroźniach

fot. Izabella Wójcik - reprezentant firmy Brucha w Polsce

 

Firma Brucha to austriacka firma z ponad 60 letnią tradycją i doświadczeniem w budownictwie chłodniczym, mroźniczym, a także magazynowym. Co wchodzi w zakres Państwa usług i jak przebiega współpraca z Waszą firmą ?

Obsługujemy klienta od doradztwa – do dostarczenia płyty na plac budowy.  W zakresie gwarancji czy reklamacji klientem opiekuje się  ta sama osoba, która zna klienta i obiekt,więc wszystko odbywa się szybko i sprawnie. Oczywiście mamy też sprzęt, który bez dodatkowych kosztów wypożyczamy.

3 linie do produkcji płyty z rdzeniem poliuretanowym i 2  z rdzeniem z wełny mineralnej pozwalają na szybką produkcję zwłaszcza obiektów, gdzie są wymagane oba rodzaje płyt ( są one więc z tej samej blachy i nie różnią się jak u innych firm).

Do tego produkujemy drzwi przesuwne lub uchylne: chłodnicze, mroźnicze, szokowe, od EI30-EI90 . Materiał od blachy powlekanej do stali nierdzewnej V2A lub V 4A .

Specjalne płyty hakowe, o których więcej powiem w dalszej części wywiadu,  jak i płyty do obiektów wysokiego składowania oraz gazoszczelne.

Ważną działalnością firmy Brucha jest produkcja płyt charakteryzujących się różnymi powłokami. Które z modeli Pani zdaniem najlepiej sprawdzą się przemyśle mięsnym i jakich korzyści dostarczą przedsiębiorstwom takim jak ubojnie, rozbiory mięsa, zakłady przetwórcze? 

Wszystkie te zakłady wymagają powłoki higienicznej albo sterylnej. Dlatego mamy w swojej ofercie powłokę Food Safe standard, PVC-  dla wymagań obostrzonych, PURPA – higieniczna + C5 ( najwyższa klasa korozyjności) i w końcu stal nierdzewna V2A lub kwasoodporna V4A. Oczywiście dobór jest indywidualny i dobrany do potrzeb jak i pod względem środków czyszczących pH.

Obecnie w Polsce mamy dobrą koniunkturę gospodarki, coraz większe wymagania dotyczące parametrów energetycznych nowopowstających budynków, jak również rosnąca świadomość inwestorów w zakresie nowoczesności budynków w tym ich tańszego, szybszego i łatwiejszego wznoszenia. Wszystko to powoduje, że rynek fasad z płyt warstwowych jest bardzo obiecujący.  Jak zamierzają Państwo wykorzystać te sprzyjające dla Państwa branży okoliczności?

Warto uświadamiać inwestora, ponieważ często dostaje on nie do końca to co powinien. Dlatego staramy się pokazać ogromny potencjał firmy Brucha, poprzez doświadczenie i doradztwo. Jesteśmy obecni w 15 krajach Europy i wszędzie zdobywamy klientów głównie referencjami. Zwłaszcza tak wymagające rynki jak Niemcy, Szwajcaria, Holandia (duże zasolenie), są dla nas najlepszą reklamą. W Polsce również mamy już czym się pochwalić, zwłaszcza że nasze produkty mają certyfikat FM Global dla wszystkich płyt ( na ściany zewnętrzne i wewnętrzne bez ograniczeń wysokościowych).

Obecnie największą popularnością cieszą się płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym, natomiast płyty z rdzeniem z wełny mineralnej są rzadko używane, które z tych płyt można znaleźć w Państwa ofercie i jakie mają zastosowanie?

Mamy oba warianty. Poliuretan jest najlepszy dla obiektów, które potrzebują izolacji. Natomiast wełna dla obiektów obostrzonych wymaganiami ognioodpornymi.

Na polskim rynku jest spora konkurencja jeśli chodzi o branże płyt warstwowych i budownictwo chłodnicze. Jakie czynniki wyróżniają Waszą fi rmę i dlaczego właśnie z Wami warto podjąć współpracę? 

Firma Brucha ma 40-letnie doświadczenie w branży chłodniczej i mroźniczej, a od 20-lat w branży pomieszczeń sterylnych: dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego , motoryzacyjnego, doświadczalnego. Ważny jest dobór płyt, czyli ich grubość, powłoka, zamek czy rdzeń –odpowiednie do wymagań indywidualnych klienta. Często powielana jest hala czy pomieszczenia, które wcale nie zdają egzaminu dla innego produktu. Brucha koncentruje się więc na kliencie i jego potrzebach .

Płyty Brucha mogę być droższe od innych płyt ze względu na grubsze blachy i rodzaj poliuretanu, ale mają dłuższą gwarancję i rozpiętości. Dzięki temu można zaoszczędzić na konstrukcji stalowej  i w końcowym bilansie obiekt może być tańszy w budowie i na pewno ekonomiczniejszy w utrzymaniu ( zużycie energii jest o wiele mniejsze).

Stale też inwestujemy, nasz ostatni nabytek to maszyna do gięcia i obróbki metalu – co usprawnia precyzyjne wykonywanie drzwi  i płyt tzw. hakowych, które dzieki specjalnemu zamkowi na hak ,można modyfikować ( powiększać, zmniejszać pojemność komory). Zamek ten jest również dymoszczelny i gazoszczelny.

 
fot. Brucha
 
fot. Brucha
 
 
fot. Brucha
 
 
fot. Brucha
 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.